Ozonowana oliwa z oliwek
5 października 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy ozonowaną oliwkę z oliwek można nakładać na twarz?

Klienci bardzo często eksperymentują z kosmetykami, aby wybrać ulubiony zapach lub produkt do pielęgnacji skóry. Jednym z nich może być ozonowana oliwa z oliwek, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Ten naturalny preparat służy między innymi do łagodzenia objawów skórnych, poprawia wygląd oraz koloryt skóry, a także zmniejsza widoczność przebarwień.

Czym jest ozonowana oliwa z oliwek?

Ozonowana oliwa z oliwek jest w pełni naturalnym produktem. Główny składnik preparatu jest wzbogacony o biologicznie aktywny ozon. Sam kosmetyk wchłania się wyjątkowo szybko oraz dociera do głębokich warstw skóry. Dodatek odpowiada za zwalczanie bakterii, które znajdują się na skórze, dzięki czemu jest ona wolna od zarazków.

Głównym zadaniem tego kosmetyku jest nawilżenie, ochrona oraz pielęgnacja. Po kuracji staje się ona wyjątkowo gładka oraz przyjemna w dotyku. Ma ona również właściwości łagodzące, dzięki czemu świetnie nadaje się na podrażnione fragmenty skóry. Świetnie sprawdzi się również przy poparzeniach słonecznych albo podczas podrażnień spowodowanych ukąszeniem owadów.

Czy ozonowaną oliwę z oliwek można nakładać na twarz?

Dzięki właściwościom oliwki ozonowanej możne spokojnie nakładać ją również na twarz. Jest to wskazane, jeśli na skórze pojawią się zmiany trądzikowe oraz opryszczka. Mężczyznom poleca się ją w przypadku zadrapania powstałego podczas golenia się.

Żeby dostrzec zmiany w wyglądzie skóry, należy używać ozonowanej oliwki z oliwek codziennie, nakładając ją na skórę maksymalnie dwa razy na dobę. Dzięki temu już po kilku dniach będzie widoczna duża poprawa. Jeżeli rana lub podrażnienie są wyjątkowo bolesne, należy po użyciu produktu zastosować opatrunek, co pozwoli na dokładniejsze wchłonięcie się preparatu.

Gdzie kupić ozonowaną oliwę z oliwek?

Ozonowana oliwa z oliwek nie jest produktem, który jest szeroko dostępny. Ciężko ją będzie znaleźć na półkach w sieciowych drogeriach. Firma Onkomed oferuje ten kosmetyk zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł wypróbować działanie tego preparatu na sobie.

Warto jednak pamiętać, że opakowanie ozonowanej oliwy z oliwek ze względu na charakter wiązań ozonowych może być otwarte maksymalnie przez 18 miesięcy. Po tym czasie kosmetyk nie nadaje się do użytku i konieczne jest otworzenie nowego pojemnika.