20 stycznia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy olejek z drzewa różanego pomaga w walce z trądzikiem?

Olejek z drzewa różanego to całkowicie naturalny i bezpieczny produkt, który może być wykorzystywany w aromaterapii, do masażu czy też jako składnik innych kosmetyków. Wykorzystuje się go głównie w kosmetykach do pielęgnacji ciała. Olejek różany jest wytłaczany z kwiatów owocu, a z płatków powstaje następnie woda różana. Dzięki swoim właściwościom olejek z drzewa różanego stosuje się w walce z trądzikiem. Czy naprawdę olejek z drzewa różanego pomaga w walce z tym problemem?

Właściwości olejku z drzewa różanego

Olejek różany powstaje w procesie destylacji płatków za pomocą pary wodnej. Jego główny składnik stanowią związki alkoholi. Charakterystyczny zapach olejku bardzo korzystnie wpływa na psychikę oraz samopoczucie. Olejek różany ma również działanie antyseptyczne oraz przeciwzapalne. Koi wrażliwą cerę, a zmęczonej przywraca utracony blask. Bardzo korzystnie wpływa również na rozszerzone naczynia krwionośne, wzmacnia je i zmniejsza zaczerwienienia.

Olejek z drzewa różanego świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem, ponieważ niezwykle odżywia oraz regeneruje komórki naskórka. Dzięki zawartej witaminie E oraz witaminie C dodany do kosmetyków łagodzi podrażnienia skóry, zmniejsza powstałe przebarwienia, nawilża skórę i chroni ją przed utratą wilgoci. W wyniku takiego działania oraz przywrócenia równowagi hydrolipidowej skóra zyskuje sprężystość. Olejek różany posiada również w swoim składzie przeciwutleniacze, dzięki czemu stymuluje on syntezę kolagenu oraz wygładza zmarszczki. Biologiczne składniki aktywne zawarte w oleju są bardzo pomocne w ochronie przed działaniem wolnych rodników oraz odżywiają skórę, spowalniając jednocześnie proces starzenia skóry.

Dlaczego warto stosować olejek różany w walce z trądzikiem?

Olejek różany gwarantuje cerze aksamitny oraz świeży wygląd, a także przedłuża jej młodość. Dzięki swoim właściwościom wykorzystuje się go do walki z przebarwieniami najróżniejszego pochodzenia. Zawarta w oleju witamina A powoduje, że działa on regenerująco na skórę oraz zwalcza nieestetyczne podrażnienia po trądziku. Olejek z drzewa różanego pomaga w normalizacji pracy gruczołów łojowych oraz potowych, a także redukcji blizn.

Jak mówi pracownik sklepu Naturalne Aromaty oferującej sprzedaż olejków z drzew różanego:

Olejek z drzewa różanego to doskonały sprzymierzeniec w walce z trądzikiem. Należy jednak pamiętać, że absolutnie nie można go stosować nierozcieńczonego, bezpośrednio na skórę twarzy. Takie działanie może przyczynić się do powstania podrażnień, zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej. Po zastosowaniu olejku warto również unikać eksponowania skóry na słońce, ponieważ promieniowanie UV zwiększa dodatkowo wrażliwość skóry, w tym również wrażliwość na olejki eteryczne.

Decydując się na zakup olejku z drzewa różanego do walki z trądzikiem, zaleca się wybór jedynie sprawdzonych sklepów oferujących taki asortyment. Jedynie olejki wykonane w 100% z naturalnych składników zapewniają gwarancję bezpieczeństwa podczas kontaktu ze skórą.