mezoterapia iglowa lysienie wlosy
15 listopada 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy mezoterapia to dobra metoda walki z łysieniem?

Łysienie to problem powszechny u mężczyzny, jednak doświadcza go również bardzo wiele kobiet. Postępujące wypadanie włosów często jest przyczyną kompleksów i składania doświadczającego go osoby do poszukiwania rozwiązań zastępczych, takie jak peruki. Tymczasem medycyna estetyczna zna kilka innych, skuteczniejszych rozwiązań – jedną z nich mezoterapia igłowa skóry głowy.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej jest bardzo prosty. Polega on na wstrzyknięciu w owłosione obszary skóry głowy specjalnych preparatów, stanowiących mieszankę substancji odżywczych. Następstwem tego zabiegu jest m.in. poprawa ukrwienia skóry głowy oraz metabolizmu komórkowego, co z kolei owocuje wzrost nowych cebulek, stopniowe pogrubienie włosów, lepsze ich odżywienie oraz zatrzymanie wypadania. Zabieg kończy masaż, który ma na celu równomierne rozprowadzenie wstrzykniętych substancji. Całość trwa około 30 minut i jest praktycznie bezbolesna – przed rozpoczęciem wstrzykiwania pacjenci otrzymują znieczulenie punktowe w formie specjalnego kremu na skórę. Po zabiegu skóra jest obrzękniętą, jednak objaw ten szybko mija, a zatem mezoterapia nie wymaga żadnej rekonwalescencji.

Czy mezoterapia jest skuteczna?

Z pewnością każda osoba doświadczająca łysienia zastanawia się, czy mezoterapia igłowa jest skutecznym rozwiązaniem przeciw wypadaniu włosów. Odpowiedź brzmi: tak. Co więcej – jest to jedna z najskuteczniejszych metod stosowanych do niwelowania tego problemu. Jej skuteczność, według różnych badań, utrzymuje się na poziomie od 90 do 92%.

– Warto jednak pamiętać, że dla otrzymania najlepszych rezultatów konieczne jest wykonanie serii zabiegów

– mówi chirurg, dr Jerzy Chęciński

Zalecana ilość zabiegów to 5 do 6, wykonywanych w odstępach od 1 do 2 tygodniu. Ponadto po kilku miesiącach od zakończenia leczenia warto udać się na zabieg przypominający, w celu utrzymania efektów.

Przeciwwskazania

W przypadku praktycznie każdego zabiegu medycznego istnieje lista przeciwskazań do jego wykonania. Nie inaczej jest w przypadku mezoterapii igłowej. Przeciwwskazaniami do jej przeprowadzenia są:

  • Infekcje i stany zapalne skóry
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Cukrzyca
  • Choroby nowotworowe
  • Hemofilia
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Ponadto jak każdy zabieg, mezoterapia igłowa powinna zostać poprzedzona konsultacjami z wykonującym ją lekarzem – w trakcie konsultacji ustalany jest między zakres przeprowadzania zabiegu.