mezoterapia igłowa skóry głowy
28 kwietnia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy mezoterapia igłowa pomaga na wypadanie włosów?

Chyba ciężko znaleźć kogoś, kto nie pragnąłby mieć zdrowych, pięknych i gęstych włosów. Czasami jednak, mimo wielu zabiegów pielęgnacyjnych, zmagamy się z ich nadmiernym wypadaniem, a nawet łysieniem. Sytuacja taka może mieć wiele przyczyn, w tym: czynniki genetyczne, stres, problemy hormonalne oraz naturalne przerzedzanie się włosów na skutek wieku. Niezależnie od przyczyny, z utratą włosów może nam pomóc walczyć mezoterapia igłowa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa znana jest bywalczyniom salonów kosmetycznych głównie jako metoda odmładzania i rewitalizacji skóry. I słusznie, gdyż pozwala ona poprawić napięcie skóry i spłycić drobne zmarszczki. Nie każdy jednak wie, że zabieg ten może pomóc również osobom, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Ogólnie mówiąc mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednio dobranych substancji odżywczych przy pomocy cienkiej igły (kaniuli). Może to być kompozycja złożona z witamin, minerałów czy koenzymów oraz kwasu hialuronowego, jak również osocze bogatopłytkowe.

W przypadku iniekcji okolic skóry głowy często stosuje się właśnie osocze pacjenta. Osocze to musi zostać pobrane przed samym zabiegiem, a następnie umieszczone w urządzeniu, które pozwala na uzyskanie stężonego koncentratu, który finalnie będzie można wykorzystać do wstrzyknięcia. Osocze bogatopłytkowe wraz z czynnikami wzrostu zdolne jest do odbudowy aktywności biologicznej tkanek i poprawy krążenia skóry, co sprzyja lepszemu odżywieniu mieszków włosowych. Czasami wykorzystywane są także inne substancje aktywne w postaci indywidualnie dobranego koktajlu odżywczego lub też specjalne preparaty przeciwko łysieniu plackowatemu.

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapię igłową możemy wykonać w wielu klinikach i gabinetach kosmetologii, na przykład w Strefie Kosmetologii Profesjonalnej w Szczecinie. Zabieg taki nie wymaga od nas specjalnego przygotowania. Jest on bezbolesny i bezpieczny, jednak przed jego wykonaniem niezbędna jest rozmowa ze specjalistą, aby upewnić się, że nie występują przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Skutkiem tego zabiegu przeprowadzonego w obrębie skóry głowy są następujące korzyści:

  • poprawa mikrokrążenia w obszarze skórze głowy,
  • wzmocnienie cebulek włosowych i zapobieganie ich wypadaniu,
  • przyspieszenie naturalnego procesu wzrostu włosów,
  • wzmocnienie i pogrubienie włosów.