kremy dla mezczyzn
9 czerwca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czy mężczyźni powinni używać kremów?

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że jedyne kosmetyki, jakich potrzebuje mężczyzna to mydło i dezodorant. Na szczęście stereotyp mężczyzny nieskażonego pielęgnacją odszedł już do lamusa i współcześni panowie są coraz bardziej świadomi potrzeb swojego ciała.

To prawda, że skóra mężczyzn różni się od kobiecej, jest zdecydowanie mocniejsza i lepiej nawilżona – mówi specjalista z firmy kosmetyczno-farmaceutycznej Scan-Anida. Nie należy jednak zapominać, że narażona jest też na szczególne dla płci zagrożenia, do których niewątpliwie należy golenie twarzy.

Co się dzieje podczas golenia?

Największe zagrożenie dla twarzy mężczyzny tkwi w porannym rytuale golenia. Efekt idealnie gładkiej twarzy związany jest z codziennym pozbywaniem się owłosienia za pomocą ostrza maszynki. Niestety, razem z włosami z twarzy usuwana jest naturalna warstwa lipidowa skóry, zdrapywany naskórek, a w razie najdrobniejszej nieostrożności powstają również głębsze ranki. Każde golenie jest równe pozbawianiu skóry wszelkich zabezpieczeń przed zagrożeniami z zewnątrz.

Kremy dla mężczyzn to nie ekstrawagancja

Aby zabezpieczyć osłabioną skórę twarzy przed działaniem wszechobecnych drobnoustrojów, zmiennymi temperaturami, słońcem, wiatrem czy nawet szkodliwym wpływem klimatyzacji w samochodzie i w biurze, warto użyć kremu. Aplikacja lekkiego preparatu zapewni natychmiastowe uczucie ulgi i pozwoli uniknąć wystąpienia zaczerwienienia oraz innych widocznych efektów podrażnień.

Co to jest krem dla mężczyzny?

Drogerie oferują wiele kosmetyków przeznaczonych wyłącznie dla mężczyzn. O ich wyjątkowości świadczy najczęściej zapach dopasowany bardziej do męskich gustów i… zdecydowanie zawyżone ceny. Skład kremów reklamowanych jako typowo męskie, poza rodzajem substancji zapachowych nie odbiega natomiast od propozycji przygotowanych dla pań.

Rozsądny wybór kremu dla mężczyzny

Znacznie tańszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kosmetyki dostępne w aptekach. Właśnie tam znajdziecie całe serie przebadanych dermatologicznie kosmetyków wolnych  od intensywnych aromatów i szkodliwych substancji konserwujących. Przykładem kremów, po które z powodzeniem sięgnąć mogą zarówno panowie, jak i panie, są polskie kremy Anida Pharmacy. Bogata propozycja naturalnych kosmetyków polskiego producenta pozwala dobrać pielęgnację odpowiednią do każdego rodzaju cery.

Największą sympatią panów przez cały rok cieszy się klasyczny krem pielęgnacyjny z oliwą z oliwek, witaminą E i pantenolem, natomiast rozwiązaniem, po które sięgają zimą, jest krem ochronno-pielęgnacyjny z naturalnym filtrem UV. Ten wybór ceniony jest przede wszystkim przez amatorów narciarstwa i innych sportów zimowych, ponieważ daje idealne wsparcie dla skóry wystawionej na wiatr, mróz i słońce.