kroplowka witaminowa na kaca
6 marca 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Co wchodzi w skład kroplówek na kaca?

Szampańska zabawa nie zawsze kończy się równie dobrym porankiem. Kilka kieliszków za dużo i w zbyt szybkim tempie może skutkować kiepskim samopoczuciem następnego dnia.  Ile osób, które choć raz przeholowały z alkoholem, tyle metod na kaca. Tymczasem na rynku pojawiła się nowa możliwość w postaci kroplówek na kaca. Dowiedz się, jaki jest ich skład.

Jak radzić sobie z kacem?

Na pytanie, dlaczego pojawia się kac, wiele osób odpowiedziałoby zgodnie – przez alkohol. Trudno odmówić słuszności temu stwierdzeniu, jednak co ta substancja robi z organizmem, że po suto zakrapianej imprezie jest tak złe samopoczucie? Wiele osób próbuje ratować się wtedy domowymi sposobami na kaca, do których można zaliczyć:

  • zjedzenie tłustego śniadania,
  • wypicie soku z ogórków kiszonych,
  • rosół,
  • słodką herbatę,
  • całodzienny sen.

Tak zróżnicowane metody mają swój powód w tym, że organizmowi brakuje witamin i elektrolitów. Inne osoby natomiast poszukują szybszych rozwiązań, np. w postaci kroplówki witaminowej. Wlewy witaminowe to coraz popularniejsza opcja. Takie usługi ma m.in. Bio Klub Katarzyny Kuligowskiej

Jakie są składniki kroplówki na kaca?

Kroplówki witaminowe na kaca dostępne w ramach usługi to stosunkowo nowa możliwość na rynku.  Wśród ich składników można wyróżnić:

  • glukozę

Objawy kaca powoduje między innymi zaburzona gospodarka elektrolitowa oraz odwodnienie. To stąd bierze się tak kiepskie samopoczucie. Glukoza pomaga w przyswajaniu wody oraz wpływa na szybką poprawę samopoczucia.

  • witamina C

Nie tylko wspomaga regenerację organizmu i jego układ odpornościowy, ale obecny w niej kwas askorbinowy jest przeciwutleniaczem. Może wspomóc detoks organizmu.

  • elektrolity

Magnes, potas i sód są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety, ale podczas spożywania nadmiernej ilości alkoholu może dojść do zatrucia i wymiotowania.  Warto wyrównać poziom elektrolitów na kacu.

W zależności od placówki, kroplówki na kaca mogą być wzbogacone o inne substancje wpierające detoks organizmu i prace wątroby. Warto jednak pamiętać, że kroplówka witaminowa pomaga przywrócić prawidłową gospodarkę organizmu, ale nie powinna być argumentem do regularnego spożywania alkoholu. Wlew witaminowy może poprawić samopoczucie, ze względu na uzupełnienie elektrolitów oraz wsparcie nawodnienia organizmu. Jednak istotne jest to, że nie powoduje on natychmiastowego trzeźwienia ani nie odwraca negatywnych skutków regularnego spożywania alkoholu. Jest alternatywą dla osób, które chcą odtruć organizm po zakrapianej imprezie.