makijaz permanentny
4 sierpnia 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Co należy wiedzieć przed wykonaniem makijażu permanentnego?

Chciałabyś rano budzić się i od razu czuć się piękną? Masz dosyć ciągłego poprawiania makijażu w ciągu dnia, bo albo się spocisz, albo pada deszcz i rozmażesz sobie oczy? Najlepszym rozwiązaniem jest makijaż permanentny, który pozwala wyglądać atrakcyjnie bez względu na porę dnia. Można wykonać go w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Makijaż permanentny – na czym polega?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu do zewnętrznych warstw skóry hipoalergicznych barwników. Przy jego pomocy podkreśla się oprawę oczu, kontur ust oraz brwi. Uwydatnia nasze atuty, koryguje nieodpowiednie kształty, dodaje wyrazistości. Przy jego pomocy można również poprawić drobne mankamenty, ponieważ skutecznie je tuszuje, np. drobne blizny czy plamy pigmentacyjne. Jest to zabieg, którego efekty zachowują się od 2 do 3 lat.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu różni się w zależności od tego, w jakim miejscu chcemy wykonać makijaż permanentny – mówi nasz specjalista z Instytutu Nowoczesnej Kosmetyki Esthe. Kiedy planujesz makijaż brwi, najlepiej jest nie wyrywać włosków miesiąc przed, aby zrobić idealnie dopasowaną pigmentację do twojej naturalnej linii. Warto też regularnie nawilżać skórę, aby nie była sucha. Najlepiej przejść się na mikrodembrazję czy kawitację, ponieważ to zabiegi wygładzające i uelastyczniające cerę. Dzięki takiej pielęgnacji makijaż brwi będzie bardziej wyrazisty i utrzyma się jeszcze dłużej. W przypadku makijażu oczu także należy zadbać o odpowiednie nawilżenie powiek. Warto także położyć sobie hennę, ponieważ kilka dni po zabiegu nie można malować rzęs. Jeśli twoje oczy często są podpuchnięte, można wcześniej przyjmować tabletki z arniką. W przypadku makijażu permanentnego ust zalecenia są bardziej rygorystyczne, ponieważ należy brać tabletki HEVIRAN wypisywane przez lekarza, które zabezpieczają przed opryszczką. Lepiej także nie wykonywać wcześniej żadnych zabiegów, takich jak wypełnianie warg – zalecane jest to dopiero po makijażu. Ponadto zadbajmy o ich dobre nawilżenie, aby ładnie przyjęły pigment, ponieważ na spierzchniętych skórkach gorzej się wchłania.

Jeśli zatem nigdy nie możesz się wyszykować do pracy, często uprawiasz sporty wodne albo nie możesz się malować, bo masz alergię na kosmetyki, makijaż permanentny jest dla ciebie. To również świetna opcja dla osób po chemioterapii, które tracą brwi i rzęsy, a wygląd nawet w czasie choroby jest dla kobiet istotny. Nasze samopoczucie od razu zmienia się na lepsze, kiedy ładnie wyglądamy.