glinka ghassoul
13 kwietnia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Charakterystyka glinki ghassoul i jej właściwości

Glinka ghassoul to produkt, który można wykorzystać w różnych zabiegach kosmetycznych. Stosuje się ją zarówno na twarzy, całym ciele, jak i na włosach. Ghassoul jest szczególnie polecana wszystkim osobom, które borykają się z trądzikiem. To świetne rozwiązanie dla cery tłustej lub mieszanej. Sprawdzi się również w przypadku szybko przetłuszczających się włosów. Odkryj jej wszystkie właściwości i zastosowania.

Czym jest glinka ghassoul?

Glinka ghassoul z uwagi na szereg cennych właściwości jest często wykorzystywana w placówkach, które zajmują się urodą i odprężeniem. Znajduje zastosowanie w:

  • gabinetach kosmetycznych
  • ośrodkach SPA,
  • gabinetach odnowy biologicznej.

Wykorzystuje się ją również do produkcji różnego rodzaju kosmetyków. Można więc znaleźć ją w mydłach, ale również żelach pod prysznic czy szamponach do włosów. W takich miejscach relaksu, jak Amber Hammam, ceni się ją natomiast przede wszystkim za silne właściwości oczyszczające. Dlatego glinka ta często ma zastosowanie w zabiegach mających na celu leczenie i likwidowanie trądziku.

Potocznie bardzo często glinka ghassoul określana jest mianem czerwonej glinki marokańskiej, wulkanicznej. Znana jest także jako rhassoul. Jej nawa wywodzi się z języka arabskiego, a w wolnym tłumaczeniu może być przetłumaczona jako „ta, która czyści”. W podstawowej formie występuje jako bardzo drobny proszek o charakterystycznym kolorze, jest to pomieszanie brązu z czerwienią. To, co ją wyróżnia, to naturalność. Nie ma ona w swoim składzie zbędnych substancji chemicznych.

Główne zastosowanie glinki ghassoul

Ghassoul to glinka, którą wykorzystuje się zarówno w przypadku zabiegów na ciało, jak i na włosy. Ma właściwości matujące, oczyszczające, myjące czy relaksujące. Wykazuje również działanie absorpcyjne. Wpływa pozytywnie na usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z głowy oraz samych włosów. Regularnie stosowana pozwala na zdecydowane odżywienie włosów, są one znacznie bardziej błyszczące, gładkie, uniesione u nasady i miękkie. Wzmocnieniu ulegają również same cebulki włosa. Ponadto można pozwolić sobie na rzadsze mycie włosów, ponieważ te dłużej utrzymują świeżość.

Ghassoul używana jest często w gabinetach SPA, gdzie stosuje się ją jako dodatek do zabiegów na wybrane partie ciała. Najczęściej spotykanymi opcjami są maseczki, które rozprowadza się na skórze, a następnie co jakiś czas spryskuje wodą, nie doprowadzając do całkowitego wyschnięcia. Bardzo ważne jest w tym przypadku także unikanie wszelkiego rodzaju metalowych akcesoriów.