4 września 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Botox w medycynie estetycznej

Kiedyś zarezerwowany wyłącznie dla gwiazd, dzisiaj dostępny dla wszystkich kobiet, które chcą zachować młody wygląd na dłużej. Botox jest wykorzystywany powszechnie w medycynie estetycznej. Sprawdza się nie tylko jako reduktor zmarszczek, ale też jest bronią w walce z nadmierną potliwością. Dowiedz się więcej o zastosowaniu botoxu w zabiegach upiększających.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które wykorzystują jad kiełbasiany, polegają na wstrzykiwaniu go w mięśnie. Botox należy aplikować w odpowiednio dobranych dawkach terapeutycznych, aby zabieg był bezpieczny i przyniósł zamierzone rezultaty. W celu podtrzymania efektów należy powtarzać go co pewien czas — jego działanie jest tymczasowe.

Zabiegi z wykorzystaniem botoxu

Po wstrzyknięciu botoxu pod skórę dochodzi do zahamowania wydzielania acetylocholiny. Ten neuroprzekaźnik rozluźnia mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Kiedy mięśnie przestają się spinać, dochodzi do spłycenia i widocznego zmniejszenia zmarszczek. Twarz łagodnieje, wygładza się, wygląda młodziej i bardziej promieniście. Dzieje się tak dlatego, że impulsy nerwowe zostają czasowo zablokowane zmniejszając pracę mięśni, które powodują i pogłębiają zmarszczki.

Z tego względu botox ma zastosowanie w różnych zabiegach, głównie odmładzających i wygładzających np.:

  • lwią zmarszczkę, czyli bruzdę, która powstaje między brwiami,
  • kurze łapki,
  • zmarszczki mimiczne i pod oczami,
  • poziome linie na czole.

Przyczynia się także do podciągnięcia linii brwi. Dobrze wykonany zabieg daje naturalne efekty. Nie ogranicza mimiki twarzy i nie powoduje dyskomfortu. Jego celem jest bowiem poprawa samopoczucia oraz zatrzymanie efektów starzenia, a nie całkowita zmiana mimiki twarzy.

Czy warto zdecydować się na botox?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto. Botox to dla wielu kobiet najskuteczniejsza broń w walce o zachowanie młodości. Jeśli tylko nie ogranicza Cię budżet możesz powtarzać zabiegi co pewien czas, aby podtrzymać uzyskane rezultaty. Cena, podobnie jak ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, mogą niektórych zniechęcić. W praktyce największą zaletą zabiegu z wykorzystaniem botoxu jest bezpieczeństwo i niskie ryzyko powikłań, krótki czas trwania zabiegu i natychmiastowe rezultaty. Sam proces jest odwracalny, co na pewno zachęci kobiety, które do tej pory bały się korzystać z osiągnięć medycyny estetycznej. Przed zabiegiem warto skonsultować się np. ze specjalistą Dr Weiss. Wizyta i wywiad z prawdziwym specjalistą z chirurgii i medycyny estetycznej jest niezbędnym elementem kwalifikującym pacjentkę do zabiegu z wykorzystaniem botoxu.