Bob – fryzura idealna
25 września 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Bob, czyli idealna fryzura na każdą okazję

Bob to jedna z tych fryzur, która doskonale sprawdzi się na każdą okazję. Można ją wykonać na każdego rodzaju włosach i przy dowolnym kształcie twarzy. Każdorazowo powinna być ona indywidualnie dopasowana do osoby – nieoceniona będzie pomoc fryzjera, który właściwie dobierze nie tylko długość, ale też typ cięcia. Wśród dostępnych wariantów znajdują się blunt bob, french bob, long bob, ale też shag bob. Jak widać, możliwości jest wiele – czym się różnią? Jak wybrać właściwy wariant?

Long bob

Long bob to najmodniejsza i popularna od wielu lat fryzura. Pasuje idealnie do każdego rodzaju włosów, ale też typu urody. Sprawdzi się świetnie zarówno w wersji idealnie uczesanej, jak i potarganej. Cieszy się popularnością nie tylko u „zwykłych” kobiet, ale też celebrytek. Nic dziwnego – cięcie do linii obojczyków działa cuda i zmienia całkowicie wygląd.

Shag bob

Tego typu bob to cięcie średniej długości, najczęściej nieprzekraczające ramion. Dobrze prezentuje się w wersji z grzywką oraz bez, z przedziałkiem na środku, jak i z boku. Można powiedzieć, że wersja ta łączy klasykę z latami 60-tymi. Na tle innych wyróżnia ją warstwowe cięcie i cieniowanie, które podkreśla owalną twarz i ostre rysy, ale też zmiękczy linie i nada im proporcji.

Ekspert ze Studia Fryzur Metamorfoza wyjaśnia, że właścicielki pociągłych twarzy powinny połączyć fryzurę z grzywką, a panie z okrągłą twarzą postawić na cięcie kilka centymetrów za brodę. Rozwiązania te pozwalają optycznie poprawić szerokość twarzy, ale też nieco ją wysmuklić.

Popularnością cieszy się także odwrócony bob, czyli włosy dłuższe z przodu niż z tyłu.

Blunt bob

To ostatni, ale niezwykle dziewczęcy wariant, który wyróżnia prosty, niemalże zwykły charakter. Cięcie pozwala zwiększyć objętość włosów, a tym samym sprawia, że fryzura staje się bujna. To właśnie za to kochają ją kobiety z cienką czupryną. Dzięki precyzyjnemu strzyżeniu włosów do ich układania nie trzeba stosować szczotki – po umyciu i wysuszeniu ułożą się same. Opcja ta skutecznie łagodzi rysy twarzy, stąd też fryzjerzy polecają ją osobom o kwadratowym lub trójkątnym kształcie buzi.

French bob

French bob to klasyka, która ostatnimi czasy przybrała nowoczesne wydanie. Sprawdzi się zarówno przy włosach prostych, jak i kręconych, ale też z długą i krótką grzywką. Z uwagi na szerokie możliwości, jest to fryzura dla każdej kobiety. W wersji długiej do brody świetnie prezentuje się u osób z pociągłym kształtem twarzy, gdyż optycznie poszerzy buzię. Z kolei panie z wysokim czołem powinny postawić na grzywkę, która estetycznie je zakryje.