lifting-ciala
29 października 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Bezinwazyjny lifting ciała. Na czym to polega?

Wiele osób wciąż stara się doścignąć współczesny ideał piękna. Choć nie jest on całkowicie osiągalny, można znacząco się do niego zbliżyć, a co więcej, nowoczesne metody pozwalają zachować młodość i poprawić wygląd swojego ciała w przyjazny dla niego sposób. W tym tekście przedstawiamy bezinwazyjny lifting ciała. Na czym polega ten zabieg i jakie daje rezultaty?

Lifting ciała bez skalpela. Jak to możliwe?

Smukłe i jędrne ciało z miękką elastyczną skórą to jeden z celów zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Niestety, czas jest nieubłagany i nie zatrzyma go żaden kosmetyk. Znacznie wyższą skuteczność w opóźnianiu procesów starzenia i odmładzaniu skóry mają zabiegi. Kiedyś trzeba było poddać się bolesnym procedurom chirurgii plastycznej i estetycznej, aby przywrócić młody wygląd. Były to inwazyjne metody. Wiązały się nie tylko z ryzykiem zdrowotnym, ale też długą rekonwalescencją.

Dziś możliwy jest lifting ciała bez skalpela, a co więcej – bez konieczności zamykania się w domu bezpośrednio po zabiegu. Mowa o HIFU 3D. O przybliżenie tego zabiegu poprosiliśmy ekspertkę z Gabinetu Kosmetologii Estetycznej Bez Skalpela:

Zabieg HIFU 3D trwa około godziny. Można z niego skorzystać zarówno w celu liftingu twarzy, jak i ujędrnienia dowolnej partii ciała. Podczas zabiegu kosmetolog wykorzystuje kilka głowic emitujących falę akustyczną. Przypomina to badanie USG. Podczas HIFU fala dociera na głębokość 24 milimetrów i tam dokonuje mikrouszkodzeń oraz mikropoparzeń. Nie należy się ich obawiać – wszystko jest kontrolowane i celowe! Mikrouszkodzenia stymulują komórki do odnowy. Dotyczy to także włókien kolagenowych odpowiedzialnych za napięcie i wypełnienie skóry.

Czego się spodziewać po zabiegu? Najwyżej lekkiego zaczerwienienia. Po opuszczeniu gabinetu możesz wrócić do codziennych zajęć.

Rezultaty liftingu ciała bez skalpela

Efekty zabiegu nie są widoczne od razu, lecz ujawniają się stopniowo, w miarę tego, jak tworzą się nowe włókna kolagenowe. Na prawdziwie spektakularny efekt trzeba poczekać od 3 do 5 miesięcy, ale to, co zobaczysz w lustrze, warte jest oczekiwania!

Ponieważ zabieg bezinwazyjnego liftingu ciała stymuluje naturalne procesy regeneracji, efekt odmłodzenia jest niezwykle naturalny, w odróżnieniu od zabiegów polegających na wypełnianiu tkanki skórnej substancjami pochodzenia zewnętrznego. Wzrasta gęstość skóry, przez co przestaje ona być wiotka. Następuje też jej uelastycznienie. Skóra staje się sprężysta, opadające partie, takie jak np. podbródek, unoszą się. Taki efekt można dokładnie tam, gdzie jest on potrzebny: na brzuchu po porodzie lub odchudzaniu, na pośladkach, kolanach, piersiach i wszędzie indziej.