Bezdotykowy aplikator płynu dezynfekującego
10 czerwca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Bezdotykowe aplikatory płynów dezynfekujących do rąk

Aplikatory płynów dezynfekujących do rąk stały się stałym elementem wyposażenia sklepów, placówek medycznych, urzędów i innych miejsc publicznych. Szczególnie bezpieczne, komfortowe w użytkowaniu i wydajne są aplikatory bezdotykowe, które działają po wykryciu ruchu lub po naciśnięciu odpowiedniego przycisku stopą. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom oraz właściwościom bezdotykowych aplikatorów do płynów do dezynfekcji.

Bezdotykowy aplikator mechaniczny

Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest postawienie aplikatora z płynem do dezynfekcji rąk, a nie ma możliwości podłączenia urządzenia do prądu, doskonale sprawdzi się aplikator mechaniczny. Choć nazwa „bezdotykowy” może wskazywać na automatyczne działanie, uruchomienie dozowania środka dezynfekcyjnego odbywa się po naciśnięciu przycisku. Jednak nie dłonią, a nogą – dzięki temu nie trzeba dotykać urządzenia rękami, aby zaaplikować na dłonie odpowiednią ilość płynu. Tym samym zmniejsza się kontakt z powierzchnią, na której potencjalnie mógłby znajdować się wirus lub inne patogeny. Jednocześnie, jak już wspomnieliśmy, aplikator mechaniczny nie wymaga zasilania elektrycznego ani baterii.

Jednocześnie solidna konstrukcja aplikatora mechanicznego dostępnego w ofercie Mia-Design z Częstochowy sprawia, że może być on użytkowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Aplikator nie wymaga montażu – wystarczy postawić go na podstawce, a w razie potrzeby przestawić w dowolne miejsce. Zabezpieczenie przed kradzieżą środka dezynfekcyjnego oraz duży zbiornik, który można powiększyć nawet do 20 litrów, zapewniają niższe koszty eksploatacyjne oraz dużą wydajność. Jeden zbiornik wystarcza na 5-6 tysięcy aplikacji, co ma znaczenie szczególnie w miejscach często uczęszczanych. Płyn może być również aplikowany w postaci kropelkowej lub mgiełki, w zależności od indywidualnych preferencji.

Aplikator do płynów do dezynfekcji rąk z fotokomórką

Innym rodzajem aplikatora na płyn do dezynfekcji rąk, jest aplikator automatyczny z fotokomórką. Wyróżnia go system zasilania oraz sposób, w jaki podawany jest płyn. Nie trzeba wciskać żadnego przycisku, ponieważ płyn podawany jest automatycznie, jeśli znajdująca się w urządzeniu fotokomórka wykryje ruch dłoni. Dzięki hybrydowemu systemowi zasilania (elektrycznemu z akumulatorem działającym jak bufor) aplikator może działać bez przerwy, jeśli tylko podłączony jest do zasilania, a w przypadku, kiedy urządzenie zasilane jest energią z akumulatora, jego wydajność to aż 10 tysięcy użyć.

Co ważne, wszystkie dozowniki bezdotykowe zapewniają niezawodność, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo osób pracujących lub odwiedzających miejsca publiczne: centra handlowe, sklepy spożywcze, restauracje, apteki i stacje paliw. Warto więc zdecydować się na jeden z modeli, aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i klientów.