Bezbolesne leczenie zębów
22 kwietnia 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Bezbolesne leczenie zębów. Czy to możliwe?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym wciąż jeszcze wielu z nas kojarzy się z bólem. Obecnie jednak zabiegi dentystyczne – nawet te bardziej skomplikowane – nie muszą być bolesne. Jak to jest możliwe? Otóż w nowoczesnych gabinetach specjaliści dysponują odpowiednim zapleczem technicznym oraz najnowszą wiedzą, zapewniając tym samym swoim pacjentom bezbolesne leczenie zębów. Przeczytaj i sprawdź.

Bezbolesne leczenie zębów w nowoczesnych gabinetach

Zabiegi, przeprowadzane w gabinetach stomatologicznych nie należą do przyjemnych. Bywają jednak sytuacje, w których są one konieczne. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy sobie zapewnić pełen komfort i bezbolesne leczenie zębów.

Współczesne gabinety posiadają bowiem najnowocześniejsze wyposażenie, a pracujący w nich lekarze nieustannie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności. Stomatolodzy śledzą także na bieżąco pojawiające się nowinki, zarówno te ze świata nauki, jak i techniki. Ponadto w profesjonalnych gabinetach specjaliści dokładają wszelkich starań, aby każda ich interwencja była możliwie jak najmniej inwazyjna i przebiegała w sposób jak najmniej dokuczliwy dla pacjenta. Dzisiejsi lekarze podchodzą do każdego przypadku indywidualnie.

We współczesnej stomatologii z powodzeniem możemy mówić nie o postępie, a o rewolucji. Zakres stosowanych obecnie znieczuleń, podobnie jak różnorodność ich form są bowiem imponująco szerokie. Dzięki temu osoby nawet bardzo wrażliwe na ból mogą nie doświadczać go na fotelu dentystycznym. Nowoczesne i dobrze dobrane środki zapewniają niemal całkowicie bezbolesne leczenie zębów.

Możesz zadbać o swój komfort

W nowoczesnym gabinecie każdy poważny zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem. Jak już wyżej wspominaliśmy stomatolodzy dobierają je indywidualnie dla każdego pacjenta, z którym wcześniej przeprowadzają dokładny wywiad. W przypadku mniej inwazyjnych zabiegów zaś znieczulenie nie zawsze jest konieczne. Istnieje jednak możliwość zwrócenia się w takich sytuacjach do lekarza z prośbą o jego podanie. Wówczas, jeśli ten nie będzie miał zastrzeżeń natury medycznej, poda nam właściwy środek w stosownej dla nas oraz danego zabiegu formie. A wszystko to w trosce o jak największy komfort oraz bezpieczeństwo przebiegającego leczenia.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, stomatolog z Kliniki Stomatologicznej Unimedex w Szczecinie: Dla nas lekarzy najwyższym dobrem jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych pacjentów, stąd w trakcie leczenia wykorzystujemy jedynie najlepsze i sprawdzone narzędzia oraz środki znieczulające. Najpopularniejszą formą znieczulenia jest zastrzyk, jednakże – aby uspokoić osoby wrażliwe na iniekcje – od razu muszę dodać, iż obecnie mamy do dyspozycji cieniutkie, powstałe w technologii laserowej igły, które gwarantują niemal niewyczuwalne ukłucie. Mam również dobrą wiadomość dla tych, którzy mimo wszystko obawiają się zastrzyku. Jeśli bardzo zależy nam na tym, aby nie czuć ukłucia, możemy także poprosić o znieczulenie miejsca przyszłej iniekcji. Do tego celu zaś zazwyczaj wykorzystywane są znieczulenia w formie żelów bądź aerozoli.

Jak widać, obecnie wizyta u stomatologa nie musi być bolesna. Pamiętajmy o tym, aby strach przed bólem i dyskomfortem nie przyczyniał się do odkładania wizyty w gabinecie na później. Im szybciej się do niego udamy, tym lepiej dla naszego zdrowia oraz samopoczucia.