aerozol
5 lutego 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Aerozol jako uniwersalne rozwiązanie w branży kosmetycznej

Kosmetyki w postaci aerozoli są jednymi z najczęściej stosowanych w branży kosmetycznej. Dzieje się tak z kilku względów. Aerozole zapewniają wysoką higienę pracy, są wygodne w użytkowaniu, a przy tym znajdują zastosowanie przy różnych kategoriach produktów. Śmiało można więc powiedzieć, że aerozol jest uniwersalnym rozwiązaniem w branży kosmetycznej. Więcej informacji o aerozolach zebraliśmy w poniższym artykule.

Aerozole, czyli higieniczna aplikacja

W branży kosmetycznej dużą wagę przykłada się do higieny aplikacji produktów. Każdy salon – fryzjerski, kosmetyczny czy SPA – codziennie odwiedza co najmniej kilkunastu klientów. Pracownicy muszą więc mieć pewność, że nakładają poszczególne kosmetyki w sposób bezpieczny, nie narażając przy tym nikogo na ewentualnie nieprzyjemne dolegliwości, a nawet zachorowania.

Aplikacja produktów w aerozolu przebiega poprzez rozpylanie. Kosmetyki osiadają na skórze, włosach czy paznokciach, nie dotykając ich bezpośrednio. Dzięki temu aerozole nie wymagają dezynfekcji i mogą być używane bez zbędnych przerw. Takie kosmetyki jak na przykład lakiery do włosów z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez kilka stylistek fryzur niemal w tym samym czasie.

Wygoda użytkowania kosmetyków w aerozolach

Aerozole to nie tylko higieniczna aplikacja, ale także wygoda użytkowania. Jedno psiknięcie aerozolem pozwala rozprzestrzenić produkt na dużej powierzchni, przyspieszając tym samym pracę. Co ważne, aerozole wypuszczają produkty w postaci delikatnej mgiełki lub puszystej pianki, dzięki czemu łatwiej o nałożenie odpowiedniej ilości produktu. Wpływa to także na oszczędność – produkty w aerozolu starczają zwykle na znacznie dłużej niż na przykład kosmetyki w kremie.

Jeśli zależy nam na wypuszczeniu własnej linii produktów w postaci aerozoli czy też na napełnieniu już posiadanych aerozoli, warto zainteresować się ofertą firmy WATS. Zajmuje się ona nie tylko samą produkcją aerozoli oraz ich napełnianiem, ale także wytwarzaniem kosmetyków. Do dyspozycji klientów jest między innymi laboratorium czy dział badawczy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaprojektować swoje produkty od początku do końca w jednym miejscu.

Jakie produkty kosmetyczna produkowane są postaci aerozoli?

W postaci aerozoli produkowane jest mnóstwo produktów kosmetycznych. Mogą być to na przykład lakiery do włosów, suche szampony czy produkty koloryzujące używane przez fryzjerów i stylistów. W salonach makijażu z kolei wykorzystywane są utrwalacze makijażu. W salonach SPA natomiast stosowane są często mgiełki zapachowe oraz produkty w piance, na przykład nawilżające musy.