Okulary progresywne
5 grudnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

4 powody, by zainwestować w okulary progresywne

Okulary progresywne znacznie podnoszą komfort życia osobom z „podwójną wadą wzroku”. W soczewkach progresywnych znajduje się kilka stref widzenia, nie ma zatem potrzeby posiadania osobnych okularów do czytania i osobnych do prowadzenia pojazdów. Jakie są podstawowe zalety korzystania z okularów progresywnych?

Wystarczy jedna para okularów

Soczewki progresywne składają się z wydzielonych obszarów widzenia, mogą zatem zastąpić kilka par okularów korekcyjnych. Ich górna część odpowiada za widzenie dalekie, dolna jest dostosowana do patrzenia z bliska, a więc do czytania, a środek zapewnia widzenie pośrednich dystansów. Okulary progresywne wykonywane są na zamówienie, a ich parametry dokładnie dobiera się do indywidualnych predyspozycji pacjenta. Wykonawcą soczewek do okularów progresywnych jest Dr Nawrot Centrum Wzroku, gdzie soczewki to dopasowuje się po dokładnym badaniu wzroku i cyfrowej centracji.

Estetyka

Zaletą okularów progresywnych jest także ich wysoka estetyka. W przeciwieństwie do okularów dwuogniskowych, przez środek soczewek nie przebiega szpecąca linia. Dzięki stopniowej zmianie mocy soczewki poszczególne strefy widzenia płynnie się ze sobą łączą. Nie występuje tu także zjawisko nagłego przeskoku widzenia między dalą a bliżą, charakterystyczne dla okularów dwuogniskowych.

Występowanie dwóch wad wzroku jednocześnie jest charakterystyczne dla osób po czterdziestce. Okulary dwuogniskowe i wieloogniskowe często kojarzą się ze starością, dlatego niechętnie się po nie sięga. Nowoczesne i funkcjonalne okulary progresywne nadają młodzieńczego wyglądu i znacznie podnoszą jakość życia.

Komfort

Soczewki progresywne zapewniają wyraźne widzenie na wszystkie odległości, idealnie sprawdzają się zatem w czasie codziennego użytku. Konstrukcję soczewek można dopasować do indywidualnych potrzeb. Soczewki mogą być dodatkowo w wersji fotochromowej, wówczas będą dopasowywać się do warunków otoczenia i przyciemniać się w ostrym słońcu. Soczewki progresywne występują w wersji przeciwsłonecznej z polaryzacją, można je także dostosować do pracy biurowej.

Oszczędność pieniędzy

Większy wydatek związany z zakupem okularów progresywnych wiąże się z oszczędnościami jakie wynikają z braku konieczności zakupu kilku par okularów korekcyjnych. Okularów progresywnych nie musimy zakładać i ściągać po kilkanaście razy dziennie, co przekłada się na ich trwałość i dłuższy okres eksploatacji. Pamiętajmy, że okulary dla osób aktywnych zawodowo to narzędzie pracy, zatem muszą zapewniać właściwy komfort i warunki widzenia do jej wykonywania.