6 grudnia 2019

Kategoria:
Sport

Zastosowanie posadzek betonowych

Beton to materiał, który kojarzy się przede wszystkim z pracami budowlanymi. Wykonuje się z niego wylewki oraz elementy konstrukcyjne budynku. Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio posadzki betonowe, które stosuje się w najbardziej reprezentatywnych pomieszczeniach w domach i biurach. Kiedy warto zdecydować się na podłogę z betonu i czy warto inwestować w taki system podłogowy?

Rodzaje posadzek betonowych

Większość osób kojarzy posadzkę betonową z surowym podłożem, które można spotkać w piwnicach czy garażach. Obecnie jednak postęp technologiczny pozwala stworzyć estetycznie wyglądającą posadzkę z betonu, która sprawdzi się w eleganckich wnętrzach. Do najpopularniejszych wariantów zalicza się następujące opcje.

  • Posadzka szlifowana – beton poddawany jest odpowiedniej obróbce, co pozwala zyskać jednolitą i błyszczącą powierzchnię.
  • Posadzka zacierana – powierzchnia jest obrabiana specjalnymi maszynami, dzięki którym posadzka zyskuje matowe wykończenie.
  • Posadzka z płyt – układana jest ze specjalnie przygotowanych betonowych płyt.
  • Posadzka żywiczna – powierzchnia betonowej podłogi może zostać pokryta specjalnym preparatem żywicznym, co gwarantuje nowoczesny i elegancki wygląd.

Posadzki betonowe zyskują coraz większe zainteresowanie ze względu na szerokie możliwości ich wykorzystania.

Wielu prywatnych inwestorów decyduje się na posadzki betonowe w swoich domach, ze względu na właściwości betonu – mówi specjalista z firmy Posadzki Przemysłowe w Nowym Sączu. – Dzięki specjalnej obróbce, powierzchnia podłogi zyskuje estetyczne wykończenie i w niczym nie przypomina tradycyjnych posadzek betonowych stosowanych w obiektach przemysłowych – dodaje.

Zalety posadzek betonowych

Najważniejszą zaletą podłóg z betonu jest przede wszystkim ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Posadzka może być poddana dowolnej obróbce, dzięki czemu można zyskać oczekiwany efekt estetyczny. Beton może być zabarwiony, pomalowany, wylany żywicą, a dodatkowo świetnie nadaje się na położenie płytek lub paneli. Posadzki betonowe są odporne na działanie wilgoci i nie chłoną wody, co zapobiega powstaniu pleśni i grzybów.

Gdzie stosuje się posadzki betonowe?

Posadzki betonowe są odporne na duże obciążenia, wilgoć, smary, oleje, środki chemiczne. Stanowią jednolitą, pozbawioną szczelin strukturę, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu. Ze względu na tak korzystne właściwości, w zasadzie nie ma ograniczeń w montowaniu takiej nawierzchni. Podłoga betonowa sprawdzi się w obiektach przemysłowych, garażach czy warsztatach. Profesjonalne posadzki odporne na częstą ekspozycję wykonywane są także w obiektach użyteczności publicznej, obiektach handlowych czy parkingach podziemnych.