5 kwietnia 2019

Kategoria:
Sport

Wybór pierwszego roweru. Na co zwrócić uwagę?

Moment, kiedy zaczynamy czuć równowagę i pierwszy raz jedziemy o własnych siłach, jest wydarzeniem na miarę postawienia pierwszych kroków. Z czasem jazda na rowerze staje się czymś tak naturalnym, jak chodzenie. Podobno jednej i drugiej umiejętności się nie zapomina. Dobrze, abyśmy z równą starannością podchodzili do zakupu obuwia, jak i roweru.

Zakup pierwszego roweru powinien być poprzedzony analizą potrzeb i sprzętu dostępnego na rynku. Jeśli chcemy celować w tanie rowery, lepiej wybrać używane. Wtedy otrzymamy dobry sprzęt za mniejszą cenę. Dobry rower powinien być dopasowany do stylu jazdy i budowy ciała przyszłego właściciela. W celu wybrania najlepszej możliwej opcji dobrze jest, zwrócić się o pomoc do specjalisty – radzi ekspert z firmy MOTO-ROSI.

Pierwszy rower – analiza potrzeb

Przed zakupem pierwszego roweru zastanów się, po jakim terenie zamierzasz jeździć. Innego sprzętu będzie wymagał teren górzysty, a innego gładki asfalt. Inny rower spełni oczekiwania miłośników turystyki rowerowej, czy krótkich przejażdżek po mieście. Do wyboru masz rowery: górskie, szosowe, trekingowe i miejskie. Każdy z nich da Ci coś innego. Prezentację trzeba zacząć od najbardziej uniwersalnego typu, jakim jest rower turystyczny. Przeznaczony do jazdy po nierównych drogach i asfalcie. Rowery szosowe nadają się do jazdy typowo sportowej. Karbonowe lub aluminiowe ramy sprawiają, że ten rodzaj roweru jest lekki. Wąskie koła o większej średnicy umożliwiają rozwijanie dużych prędkości. Rowery górskie sprawdzą się do wyczynowej jazdy po trudnym terenie. Cechują je mocne opony i dobry osprzęt, który umożliwia pokonanie ostrych podjazdów. Ostatnim typem roweru, o jakim koniecznie trzeba wspomnieć, jest rower miejski. Jeździ się nim przyjemnie, a i dobrze wygląda. Stworzony do spokojnych przejażdżek na w miarę równym terenie. Dojedziesz nim do pracy, a w weekend za miasto. Styl jazdy powinien najbardziej determinować zakup pierwszego roweru.

Pierwszy rower – wybór producenta

Niezależnie od tego, czy zechcesz wybrać rower nowy, czy używany, będziesz miał do wyboru ofertę od wielu producentów. Różnica polega na tym, że kupienie nowego roweru gwarantuje, że dostaniesz sprzęt stworzony na podstawie najnowszej technologii. Producenci rowerów, tacy jak Kross czy Romet, proponują nowe typu sprzętu, żeby jeszcze lepiej zaspokoić potrzeby swoich klientów. Dla przykładu z rowerów turystycznych wykształciły się podtypy – trekking i cross. Pierwszy wykonany z troską o wygodę jazdy i możliwość załadowania dodatkowego bagażu. Drugim możesz bardziej poszaleć na drodze. Producentów rowerów jest wiele, udaj się do najbliższego sklepu rowerowego i poradź się specjalisty. Pamiętaj, żeby przygotować się do jazdy – kupić odpowiednią odzież rowerową i ochraniacze, szczególnie ważny jest kask.