19 lipca 2019

Kategoria:
Sport

Typy ochraniaczy w sportach walki

Sporty walki, takie jak boks, karate, MMA, czy kickboxing, wymagają precyzji, zaangażowania i wielu treningów, aby udoskonalić umiejętności i zdobywać doświadczenie. Jednak aby to wszystko miało przysłowiowe ręce i nogi, kwestie bezpieczeństwa powinny zawsze stać na pierwszym miejscu. Do zabezpieczenia przed urazami posłużą Ci ochraniacze. Są one dostosowywane do specyfiki danego sportu, więc możesz spotkać się z ich różnymi typami. Pomożemy Ci wybrać odpowiednie.

Ochraniacze a dyscyplina sportu

Stojąc przed wyborem odpowiedniej ochrony, zwróć uwagę na to, co do zaoferowania ma rynek. Na cenę ochraniaczy ma wpływ ich jakość, więc zazwyczaj im drożej, tym precyzyjniejsze jest ich wykonanie i lepszy materiał.

Uprawiając wybrany sport walki, potrzebujesz ochraniaczy na różne części ciała. Zazwyczaj ochrona dotyczy zębów, dłoni, piszczeli, a także głowy. Nieodpowiednie zabezpieczenie tych części ciała może nieść za sobą ryzyko kontuzji i wykluczenia z danego sportu na zawsze.

Dostępne ochraniacze na rynku

Specjalista z Leone przedstawia ochraniacze najczęściej wybierane przez klientów. Oto kilka możliwości.

  • Ochraniacz na szczęki – wykonany zazwyczaj z termoplastycznego lub silikonowego materiału. Z reguły jest dopasowany do każdego rodzaju uzębienia, więc charakteryzuje się uniwersalnością i elastycznością. Ochraniacz chroni delikatną strukturę zębową i nie pozwala, aby doszło do jakiegokolwiek uszczerbku.
  • Ochraniacz na nos – tego typu ochraniacze często łączy się z tymi, które chronią głowę. Są to specjalne kaski zmniejszające ryzyko złamania nosa i innych jego urazów. Najczęściej używają ich bokserzy, którzy szczególnie narażeni są na wypadki związane z tą częścią ciała.
  • Ochraniacze na ręce i nadgarstki – zazwyczaj są to rękawice. Najlepiej sprawdzają się te ze skóry naturalnej, zapinane na rzep. Można je nawet dopasować do wagi zawodnika. Na nadgarstki dodatkowo nakłada się tak zwane owijki, które wykonane są z bawełny lub bardziej elastycznego materiału. Wyglądem przypominają bandaż, a w zestawieniu z rękawicami tworzą niezawodną pomoc dla zawodnika.
  • Ochraniacze na piszczele – przeznaczone zazwyczaj do kickboxingu, gdzie podczas walki wiele ciosów skierowanych jest właśnie na nogi. Są wykonane z materiałów bawełnianych, piankowych oraz skórnych, co stanowi idealną ochronę przed kontuzją i ogranicza ból. Dobre ochraniacze z tej kategorii sięgają nawet do podudzia.

W zależności od tego, jaka dyscyplina sportów walki Cię interesuje, pamiętaj o bezpieczeństwie i wybierz najlepsze ochraniacze dla siebie – chodzi o Twoje zdrowie, a nawet życie.