10 kwietnia 2020

Kategoria:
Sport

Stanik sportowy. Komfortowe rozwiązanie nie tylko dla kobiet z obfitym biustem

Przyjęło się, że jedynie panie z większym biustem potrzebują staników sportowych. Jest to duże uproszczenie, gdyż powinny one znaleźć się w garderobie każdej kobiety lubiącej aktywność fizyczną, treningi czy spędzanie czasu na siłowni. O komforcie, jaki wiąże się z noszeniem takiego biustonosza, można się bardzo szybko przekonać. Na czym polega wyjątkowość wygodnych i praktycznych staników sportowych?

Czym wyróżniają się biustonosze sportowe?

Staniki sportowe są projektowane z myślą o przedstawicielkach płci pięknej, które cenią sobie wygodę, a jednocześnie lubią ćwiczyć, biegać czy jeździć na rowerze.

Biustonosze takie to w dużej mierze modele bezszwowe uszyte z przyjemnych w dotyku materiałów. Sprawia to, że na skórze nie powstają żadnego typu otarcia czy podrażnienia, a ich właściciele mogą w nich ćwiczyć całymi godzinami.

Oprócz tego staniki sportowe mają szerokie ramiączka, które nie wbijają się w skórę na ramionach. Długość ramiączek można w przypadku niektórych modeli regulować. Biustonosze przeznaczone do uprawiania sportu często nie mają fiszbin, a mimo tego ich krój stabilizuje biust. Można wśród nich znaleźć także staniki przeznaczone dla właścicielek obfitszych biustów, jak i tych w standardowym rozmiarze.

Źle dobrany stanik powoduje ucisk, a jego noszenie może być przyczyną dyskomfortu. Będzie to szczególnie odczuwalne podczas biegania czy podczas uprawiania jakiegokolwiek innego rodzaju aktywności fizycznej.  Dlatego warto postawić na specjalnie zaprojektowaną bieliznę, czyli biustonosze sportowe. Powinny być one noszone przez wszystkie panie – nie tylko te z większym biustem – mówi specjalistka ze sklepu internetowego StanikSportowy.pl.

Dlaczego warto nosić staniki sportowe?

Sport to zdrowie, ale tylko wtedy, gdy nie cierpi na tym ludzkie ciało. Może do tego dojść, jeżeli zlekceważy się konieczność noszenia odpowiedniej bielizny, a w tym biustonosza.

Biust kobiety, która ćwiczy rekreacyjnie lub intensywnie trenuje, jest podatny na odkształcenia, a budująca go tkanka ulega rozciąganiu i traci elastyczność. Oprócz odkształceń może dojść do bolesnych urazów biustu. Sytuacjom takim zapobiegają właśnie specjalne staniki sportowe.

Ponadto staniki sportowe uniemożliwiają ruch piersi podczas treningów. Odciążają dzięki temu kręgosłup, chronią przed jego bólem oraz przed powstaniem różnego typu deformacji. Poza tym bielizna sportowa szyta jest z wyjątkowych materiałów. Pozwalają one skórze oddychać, zapewniają doskonałą wentylację, a jednocześnie skutecznie odprowadzają nadmiar wilgoci.