Rower na prezent dla chłopca
22 listopada 2021

Kategoria:
Sport

Rower, a może rolki? Co kupić dziecku na komunię?

Rowery, rolki czy zegarki to tradycyjne komunijne prezenty. Obecnie jednak w zależności od zasobności portfela podarki z okazji tego święta mogą przybierać rozmaite formy. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim ich celem jest sprawienie radości dziecku, dlatego należy wybierać rzeczy, których użytkowanie daje frajdę. Z tej perspektywy rowery i rolki są doskonałe, czy jednak nadal warto kupować takie prezenty?

Czy rower to dobry pomysł na prezent na komunię?

Rower jako prezent na komunię to symbol tego święta. Jest to propozycja ponadczasowa. Istnieje wiele powodów, niezależnych od bieżących standardów, sprawiających, że rower to doskonały pomysł na komunijny prezent. Wpływa na to między innymi wiek dziecka przystępującego do sakramentu. Przeważnie dotyczy to ośmio- lub dziewięciolatków, więc to doskonały okres do przejścia od dziecięcych, mniejszych rowerków na bardziej dorosłe urządzenie, które posłuży na wiele lat.

Dobry rower to niemały wydatek, dlatego nie każde dziecko go ma. Komunia jako bardzo uroczyste święto jest więc okazją dla gości do obdarowania nieco kosztowniejszym podarkiem. Droższe przedmioty w prezencie nie muszą jednak obciążać budżetu jednego gościa, a na porządny sprzęt może złożyć się kilka osób. Z pewnością każde dziecko doceni taki gest, rower przydaje się w wielu sytuacjach. To okazja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zabawy z kolegami, poznawania okolicy i zaznajomienie z zasadami poruszania się po drodze.

Czy warto kupić rolki na komunię?

Rolki w mniejszym stopniu niż rowery kojarzą się z komunią, jednak nie umniejsza to ich pozycji na liście prezentów. Jazda na rolkach sprawia wiele przyjemności, a jednocześnie jest dobra dla kondycji fizycznej i zdrowia. Komunie zazwyczaj odbywają się wiosną, jest to więc doskonały moment na naukę lub szlifowanie jazdy na rolkach i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dzięki temu podczas zabawy dzieci mają zapewnioną dawkę ruchu i dotlenienia.

Dzieci mają bogatą wyobraźnię i różne pomysły na spędzanie czasu z rówieśnikami. Nawet jeśli wśród znajomych nikt inny nie ma rolek, chociaż jest to mocno wątpliwe, to z pewnością znajdzie się sposób, aby wspólnie je wykorzystać. Na czas takiej zabawy ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa, warto więc w zestawie z rolkami sprezentować zestaw ochraniaczy, które znaleźć można w sklepie internetowym Nova Vivo. Poza rolkami i rowerami znajduje się tam wiele inspiracji na prezenty dla dzieci.