odziez patriotyczna
11 lipca 2016

Kategoria:
Moda, Sport

Odzież patriotyczna do uprawiania sportu

Uprawianie sportu to nie tylko rozwój ciała, ale też często ciężka praca nad charakterem. Coraz ambitniejsze cele sportowe i walka z własnymi ograniczeniami to jednak przede wszystkim źródło olbrzymiej satysfakcji.

Realizacja planu treningowego nie zawsze jest przyjemna. Czasami utrudnieniem jest zły nastrój, kiedy indziej niesprzyjająca pogoda – zauważa nasz rozmówca ze sklepu z odzieżą patriotyczną patrioty.pl. Niewątpliwym udogodnieniem, które zawsze pomaga znaleźć motywację do ćwiczeń są odpowiednie akcesoria, które pozwalają nam nie tylko czuć się atrakcyjnie, ale przede wszystkim zapewniają komfort niezależnie od pogody.

Koszulki termoaktywne

Odzież termoaktywna szyta jest ze specjalnych tkanin, które zapewniają świetną termoregulację oraz odprowadzają pot z powierzchni skóry. Ażurowa struktura mocno przylegającego do ciała materiału aktywnie odprowadza wilgoć i ciepło na zewnątrz, dzięki czemu podczas treningu gwarantuje zachowanie suchej skóry i zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się organizmu lub chłodzeniu samej powierzchni ciała.

Koszulki kompresyjne

Odzież kompresyjna jest szeroko dostępna dla amatorów sportu od niedawna. Początkowo technologia ta była wykorzystywana przede wszystkim w odzieży medycznej, np. w profilaktyce żylaków. Sportowcy z pewnością docenią odzież kompresyjną nie tylko ze względu na wygodę podczas treningu, ale także jej wpływ na zwiększoną szybkość regeneracji mięśni oraz ograniczenie dolegliwości bólowych przy tzw. zakwasach.

Techniczne koszulki biegowe i rowerowe

To, że podczas uprawiania sportu pocimy się, jest rzeczą całkowicie naturalną. Równie naturalne jest to, że chcemy ograniczyć negatywne aspekty pocenia się, czyli przykry zapach i nieprzyjemne uczucie, jakie wywołuje przyklejający się do ciała mokry materiał. Takie możliwości daje nam nowoczesna odzież sportowa – mówi ekspert ze sklepu patrioty.pl.

Oprócz wspomnianych już koszulek termoaktywnych i kompresyjnych, które świetnie poradzą sobie z problemem pocenia, biegacze i kolarze mogą korzystać z odzieży projektowanej specjalnie dla ich potrzeb. Zawsze są to ubrania ściśle przylegające do ciała i wykonane z syntetycznych materiałów, które nie wchłaniają wilgoci, ale pozwalają natychmiast odprowadzić ją na powierzchnię.

Tradycyjny t-shirt wciąż popularny

Na koniec warto wspomnieć o poczciwych koszulkach z bawełny, które pamiętamy z lekcji WF-u. Bawełniany t-shirt dla wielu wciąż jest niezastąpiony w przypadku rekreacyjnego kopania piłki, a lekkie i przewiewne koszulki z atrakcyjnym nadrukiem sprawdzą się zarówno podczas treningu, jak i noszone na co dzień.