21 lipca 2017

Kategoria:
Sport

Najpopularniejsze maszyny fitness

Maszyny fitness to urządzenia, których zadaniem jest ułatwienie wykonywania ćwiczeń i rozwijanie poszczególnych partii mięśni. Stanowią one niezbędne wyposażenie każdego profesjonalnego klubu fintess, ale znajdują również zastosowanie w domowych siłowniach. Współczesny rynek proponuje bardzo szeroki wybór rodzajów maszyn – oto najpopularniejsze z nich.

Atlas

Atlasem potocznie nazywa się wielofunkcyjną maszynę, dzięki której możemy pracować na niemal wszystkich partiach mięśni naszego ciała – przede wszystkim mięśniach grzbietu, ramion i barków oraz nóg. Wyposażenie atlasu różni się w zależności od modelu, dla przykładu maszyny obecne w ofercie firmy Bescomo standardowo wyposażone są w takie przyrządy jak modlitewnik, stacja dla nóg, wyciągi górny i dolny, dodatkowy wyciąg barkowy oraz stację motylkową.

Bieżnia

To urządzenie powinien znać każdy biegacz, zarówno amator, jak i profesjonalista. Trening na nim to alternatywa dla biegania na świeżym powietrzu – pozwala trenować w komfortowych warunkach wewnątrz klubu, niezależnie od pory dnia oraz pogody. Bieżnie wyposażone są w komputer, pozwalający na regulację warunków treningu, m.in. prędkość biegu, czas oraz dystans – można również skorzystać z jednego z programów treningowych.

Orbitreki

Podobnie jak bieżnie jest to sprzęt do treningu aerobowego, jednak o znacznie większym zakresie działania. W trening zaangażowane są nie tylko mięśnie nóg, ale również ramion i barków – dzięki temu trening pozwala skuteczniej spalać tkankę tłuszczową i lepiej wpływa na wydolność organizmu.

Ławki

Te pozornie proste urządzenia pozwalają wykonać bardzo dużą ilość ćwiczeń do rozwijania górnych partii mięśni – ramion, barków, klatki piersiowej oraz grzbietu. Regulacja kąta nachylenia ławki pozwala dodatkowo urozmaicić trening. Na rynku dostępne są również proste, skośne ławeczki, przeznaczone do ćwiczeń mięśnia brzucha.

Rowery stacjonarne

To kolejny sprzęt do wykonywania treningów aerobowych bez wychodzenia na zewnątrz. Podobnie jak bieżnie i orbitreki, rowery stacjonarne pozwalają precyzyjnie określać warunki treningu, między innymi jego intensywność, długość, dystans do pokonania, lub skorzystać z jednego z zaprogramowanych wariantów. To niezbędny sprzęt dla każdego zapalonego rowerzysty.

Steper

Trening na tych urządzeniach porównać można do wchodzenia po schodach – chociaż urządzenie wygląda niepozornie, w znakomity sposób pomaga poprawić ogólną kondycję organizmu. Jego dodatkowy atut to niewielkie rozmiary, pozwalające łatwo go schować i trenować w praktycznie dowolnym miejscu.