nauka jazdy na nartach - ferie
6 grudnia 2019

Kategoria:
Sport

Mazowieckie ferie zimowe 2020. Oferta półkolonii

Ferie zimowe to okazja do odpoczynku od zajęć szkolnych i naładowania energii na resztę roku szkolnego. Przerwa w lekcjach to dobry okres na korzystanie z różnych atrakcji. Żeby cieszyć się wolnym czasem i spędzać go aktywnie nie trzeba wcale wyjeżdżać na obóz czy zimowisko. Bardzo dobrym pomysłem na ciekawe zajęcia podczas ferii jest oferta półkolonii organizowanych w Warszawie. Na uczestników czeka infrastruktura sportowa i opieka instruktorów.

Półkolonie – pomysł na wypoczynek podczas ferii zimowych

Półkolonie to idealna propozycja dla wszystkich, którzy podczas ferii pozostają w mieście. Uczestnicy takiej formy wypoczynku mogą brać udział w różnych ciekawych zajęciach sportowych prowadzonych przez doświadczonych trenerów, a jednocześnie spędzać czas w gronie rówieśników. Półkolonie podczas ferii zimowych to także szansa na nawiązanie ciekawych znajomości i zdrową aktywność fizyczną.

Podczas półkolonii dzieci mają zagwarantowaną fachową opiekę przez cały czas trwania zajęć. Opiekunowie i instruktorzy prowadzący zajęcia dbają nie tylko o dobrą zabawę i miłą atmosferę, lecz również o pełne bezpieczeństwo dzieci.

Wielką zaletą wypoczynku zimowego w formie półkolonii jest to, że dzieci aktywnie spędzają dzień, a na noc wracają do domu pod opiekę rodziców. Udział dziecka w półkoloniach to również dobry pomysł dla tych, którzy mają kłopot z zapewnieniem odpowiedniej opieki na czas przerwy w zajęciach szkolnych. Oferta półkolonii jest interesująca także ze względu na znacznie niższy koszt niż wyjazdy na zimowiska. Jednocześnie warto pamiętać, że w cenie znajduje się całodzienne wyżywienie składające się z trzech posiłków.

Półkolonie na sportowo

Półkolonie organizowane w mieście to nie tylko dobra metoda na zapewnienie dziecku opieki oraz umożliwienie uczestnictwa w różnych atrakcjach, lecz także sposób na wzbudzenie zainteresowania sportem. W ciągu roku szkolnego dzieci mają zwykle niewiele możliwości kontaktu z takimi dyscyplinami jak narciarstwo, wspinaczka czy pływanie. Podczas zajęć w ramach półkolonii mogą poznać podstawowe zasady i spróbować swoich sił w tych dyscyplinach – mówi pracownik firmy 2 Times, które zajmuje się organizacją wypoczynku dla dzieci.

W ramach półkolonii dzieci mogą mieć kontakt z różnymi dyscyplinami. Urządzane są zajęcia połączone z grą w tenisa oraz grami zespołowymi: koszykówką, siatkówką czy piłką halową. Można zdecydować się zarówno na ofertę z jedną dyscypliną, np. na naukę jazdy na nartach, jak i łączącą kilka różnych. To drugie rozwiązanie daje dziecku możliwość zorientowania się która forma aktywności sportowej bardziej mu odpowiada i może być sygnałem dla rodziców pokazującym, w co warto w przyszłości zainwestować.