jazda na nartach
15 lutego 2020

Kategoria:
Sport

Małopolska dla narciarzy. Atrakcje regionu polecane miłośnikom białego szaleństwa

Narty i zwiedzanie w ramach jednego urlopu? A może zimowe szaleństwo, połączone ze zjawiskowymi widokami? To możliwe w Czorsztynie, a właściwie w Kluszkowcach. Ośrodek narciarski na górze Wdżar stwarza doskonałe warunki do szusowania, a w najbliższej okolicy znajduje się szereg ciekawych atrakcji turystycznych, które co roku przyciągają do siebie gości z całej Polski. Dowiedz się więcej!

Ośrodek narciarski Czorsztyn-ski – czemu warto?

Jeśli jeździsz na nartach i poszukujesz atrakcyjnej propozycji wypoczynkowej w Małopolsce, koniecznie zapoznaj się z ofertą ośrodka narciarskiego Czorsztyn-ski.

To właśnie tutaj, w malowniczym górskim otoczeniu, czeka na Ciebie aż osiem tras o różnym stopniu zaawansowania. Najdłuższa z nich osiąga długość 1200 metrów, więc nawet doświadczeni narciarze nie powinni narzekać na nudę. Wszystkie trasy są oświetlane, sztucznie naśnieżane oraz na bieżąco przygotowywane.

Oczywiście znalazło się coś także dla najmłodszych. Na krótszych i łagodniejszych trasach ośrodka Czorsztyn-ski działają wyciągi taśmowe, orczykowe i talerzykowe, a więc klasyczne rozwiązania dla mniej wprawionych amatorów zimowego sportu.

Ale sport to nie wszystko. Gdy zatrzymasz się na chwilę u szczytu góry Wdżar, dostrzeżesz zjawiskowy krajobraz. Z najwyższego punktu rozchodzi się widok na Jezioro Czorsztyńskie i na słynne, pobliskie zamki. Na pewno zauważysz także malowniczą panoramę Tatr i Pienin. Przy dobrej widoczności widać stąd nawet Babią Górę w Beskidzie Żywieckim.

Nie tylko tradycyjne narty

Region Beskidu Sądeckiego, Gorców i Pienin oferuje też wiele miejsc, które nadają się do uprawiania mniej popularnych, ale niezwykle ekscytujących zimowych aktywności. To na przykład free ride, trekking, ski-touring oraz chodzenie na rakietach śnieżnych.

Prawdziwy górski kulig? Tylko w Małopolsce!

Idealnym sposobem na oryginalny relaks po narciarskim szaleństwie będzie udanie się na kulig zimowy lub na przejażdżkę dorożką. Od zawsze było to Twoje marzenie? W Małopolsce może się ono spełnić.

Taka aktywność zbliża do siebie ludzi, kreuje pozytywną atmosferę i po prostu dobrze wpływa na ogólne samopoczucie. To radosny, pełen niezwykłych wrażeń relaks, który na długo pozostanie w pamięci. Warto skorzystać z takiej możliwości, zwłaszcza że wiele ośrodków w Czorsztynie i okolicach oferuje swoim gościom organizację kuligu lub przejażdżki, wraz z ogniskiem lub inną imprezą towarzyszącą. Świetną opcją będzie też wybranie się do Osady Turystycznej Czorsztyn.

Idealny zimowy punkt wypadowy

Czorsztyn i okolice to wprost doskonały sezonowy punkt wypadowy. Można stąd dojechać w wiele popularnych miejsc. Maksymalnie kilkadziesiąt kilometrów będzie Cię dzielić od Szczawnicy, Popradu oraz Zakopanego – słynnych na turystycznej mapie lokacji, w których ciekawe wydarzenia rozgrywają się zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Jeśli natomiast cenisz sobie wielkomiejską atmosferę, to sto kilometrów dalej znajduje się Kraków.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by po narciarskich aktywnościach wyruszyć w dalszą podróż po rekomendowanych miejscach w Małopolsce i nie tylko.