pole dance
20 września 2021

Kategoria:
Sport

Kurs instruktora pole dance online. Od podstaw po zaawansowany poziom

Pole dance do niedawna kojarzył się przede wszystkim z tańcem na rurze, a tym samym z lokalami o podejrzanej reputacji. Ten fakt się znacząco zmienił, bo doceniono wspomniany rodzaj aktywności fizycznej. Jest to bowiem sport bardzo wymagający. Podczas treningów w pełni zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie, od stóp, aż do palców rąk, które muszą być niezwykle silne. Nauka zaczyna się od podstawowych obrotów i figur, które z czasem można łączyć ze sobą, tworząc kombinacje lub całe układy.

Czym właściwie jest pole dance?

Pole dance jest młodą dyscypliną sportu, polegającą na wykonywaniu układów tanecznych na zamontowanym pionowo drążku. Często taniec jest uzupełniony podkładem muzycznym. Figury są mniej lub bardziej skomplikowane, a tym samym angażują odmienne zespoły mięśni. Nie sposób ich wszystkich usystematyzować, bo wciąż powstają nowe. Treningi bywają ciężkie, zwłaszcza na początku. Często podczas ćwiczeń pojawiają się siniaki i otarcia.

Jest wiele chętnych na uczestnictwo w tego rodzaju aktywności fizycznej. Nic w tym dziwnego, bo sport ten równomiernie rzeźbi ciało i poprawia ogólną kondycję. Jednak wciąż jest jeszcze mało instruktorów, którzy czuwaliby nad prawidłowymi treningami. Dlatego też warto zastanowić się nad kursami na instruktora pole dance, dostępnymi w takich miejscach jak Centrum Kształcenia Instruktorów. Może się okazać, że wybór tego zajęcia będzie strzałem w dziesiątkę.

Jak zostać instruktorem pole dance?

W zasadzie każdy może zostać instruktorem pole dance, pod warunkiem pełnoletności i posiadania co najmniej średniego wykształcenia. Warunkiem jest także niekaralność. Konieczne jest przede wszystkim ukończenie kilkustopniowego kursu. Niektóre szkolenia są dostępne w formie e-learningowej, co daje nowe i nieograniczone możliwości nauki. Kurs instruktora pole dance na pewno zainteresuje te osoby, które kochają ten sport i pragną dodatkowo dzielić się pasją.

Kurs instruktora pole dance na poziomie podstawowym to przede wszystkim poznanie historii sportu, jak też zagadnień dotyczących anatomii ciała, etyki instruktora oraz wymagań odnośnie stroju, diety oraz ewentualnych przeciwwskazań. Pierwszy etap to również poznanie najbardziej znanych i podstawowych figur. Następne stopnie kursu to nauczenie się wszystkich układów w organizmie człowieka, czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz nowych, trudniejszych układów.

Jak działać w tym zawodzie?

Po otrzymaniu zaświadczenia ukończenia kursu na instruktora pole dance można pomyśleć o zatrudnieniu się w jednym z centrów fitnessu, jak też o własnej działalności. Wbrew pozorom otwarcie własnego studia nie wymaga zbyt wielkich nakładów, a profity mogą być interesujące.