kross
25 listopada 2015

Kategoria:
Sport

Kross – idealny rower dla dziecka

W dobie wszechobecnego internetu trudno jest zachęcić dzieci do większej aktywności fizycznej. Fikcyjny świat i kolorowa grafika prezentowane w grach komputerowych są niezwykle interesujące dla naszych pociech. Niestety długotrwałe wpatrywanie się w jeden punkt, w tym przypadku w ekran monitora, negatywnie wpływa na koncentrację. A wiadomo przecież, że rozwój i kreowanie wszelkich umiejętności to bardzo ważne kwestie zwłaszcza w dzieciństwie. Z tej przyczyny nie zaleca się zakupu coraz lepszych tabletów czy laptopów naszym pociechom. Za to rower od zawsze był uważany za słuszną inwestycję. Dostarcza maluchom wiele radości i wpływa pozytywnie na ich koordynację ruchową. Należy jednak zważyć na to, że najmłodsi nie wyćwiczyli jeszcze zmysłu równowagi, a ich ulubionymi trasami z pewnością będą wyboiste, nierówne drogi. Właśnie dlatego zakupiony rower musi charakteryzować się stabilnością i gwarantować użytkownikowi bezpieczeństwo.

Istotne parametry

Zakup roweru dla dziecka to nie lada wyzwanie. Pojazd musi być dostosowany do wzrostu malucha, należy więc zwracać uwagę na zakres regulacji siodełka. Oprócz wzrostu trzeba także kierować się możliwościami fizycznymi dziecka. Te w wieku od dwóch do czterech lat mogą poruszać się na rowerkach biegowych. Oferowany przez Go Ride model marki Kross posiada regulowaną kierownicę, co dodatkowo ułatwia dostosowanie produktu do wymiarów użytkownika. Już pięciolatki mogą rozpocząć przygodę z jazdą na tradycyjnym rowerze. Użytkowany przez nich sprzęt powinien być wyposażony w koła o średnicy nie przekraczającej 16″. Nie powinien on posiadać ramy gdyż utrudniałaby ona jazdę. Ten element może być obecny w modelach przeznaczonych dla nieco starszych dzieci. Nasze pociechy będą chętnie przemieszczać się po różnych powierzchniach. Z tej przyczyny hamulce w pojeździe muszą charakteryzować się wysoką jakością. Powinny być lekkie i zapewniać odpowiednią siłę hamowania. Rowery Kross posiadają hamulce V-brake, które szybko zostały wysoko ocenione przez użytkowników. Warto również zainteresować się ilością biegów. Im jest większa, tym bardziej zróżnicowany staje się teren, po którym użytkownik może się poruszać. Dla przykładu, rower marki Kross może być wyposażony aż w 18 biegów.

Doskonały wygląd

Dla dziecka ważny będzie przede wszystkim wygląd zewnętrzny roweru. Marka Kross oferuje wzory zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Wyraziste kolory i wysoka jakość emalii pozwalają zachować piękny wygląd pojazdu przez bardzo długi czas. Stosowana w niektórych modelach technologia Power Coated w znacznym stopniu zwiększa trwałość i wytrzymałość emalii.

Na jakość zakupionego roweru dziecięcego wpływa wiele czynników. Waga, płeć, wzrost i wiek to główne kwestie, którymi należy się kierować. Nie bez powodu dobrej jakości pojazdy sporo kosztują. Go Ride posiada jednak w swoim asortymencie dużą ilość modeli w promocyjnych cenach. Warto skorzystać z korzystnej okazji i zapewnić swojemu dziecku dużo radości z jazdy i przebywania na świeżym powietrzu.