obóz sportowy
24 kwietnia 2019

Kategoria:
Sport

Jak zorganizować obóz sportowy?

Podczas organizacji obozu sportowego należy spełnić kilka kryteriów, dzięki którym będzie on prowadzony zgodnie z prawem. Ponadto ważne jest wybranie właściwej miejscowości, by uczestnicy mieli odpowiednio urozmaicone zajęcia. Najlepiej jest organizować obóz tam, gdzie krzyżuje się wiele szlaków turystycznych, dzięki czemu część zajęć może mieć luźną formę.

Organizacja obozów sportowych w świetle prawa

Organizatorzy obozów sportowych dla dzieci i dorosłych muszą spełniać wiele kryteriów formalnych. Mogą to być szkoły i placówki wychowawcze, a także przedsiębiorcy, którzy są wpisani do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Obóz wolno także organizować osobom fizycznym, osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, jeśli wypoczynek jest w celu niezarobkowym albo w celu zarobkowym, lecz nie stanowi imprezy turystycznej. Niezbędne jest zgłoszenie wyjazdu do kuratora właściwego dla danego miejsca zamieszkania. Do samej organizacji można przystąpić dopiero po uzyskaniu zgody.

Jakie miejsce wybrać na obóz sportowy?

Obóz sportowy najlepiej jest zorganizować w miejscu, które zachęca do aktywnego spędzania czasu. Nie wystarczy stadion w środku miasta. Dużo atrakcyjniejsze są noclegi, dookoła których są parki i lasy pełne szlaków pieszych i rowerowych. Dobrym rozwiązaniem jest poszukiwanie hotelu na obrzeżach dużego miasta lub w niewielkiej miejscowości, gdzie atrakcyjne krajobrazy będą zachęcały do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, takich jak jogging czy nordic walking. Niektóre miejsca wypoczynkowe, takie jak Hotel Remes w Opalenicy pod Poznaniem posiadają w swojej ofercie mnóstwo sportowych atrakcji, dzięki czemu każdy dzień może być spędzony w inny sposób.

Różnorodność zajęć

Obóz sportowy powinien być zapełniony wieloma atrakcjami, dzięki którym uczestnicy będą mogli spróbować dyscyplin zarówno w miejscach krytych, jak i na świeżym powietrzu. Dla fanów gier zespołowych powinny być dostępne boiska do siatkówki, piłki nożnej czy piłki plażowej. Korty tenisowe, tory bowlingowe czy basen do gry w water polo znacznie urozmaicą spędzany czas. Ponadto uczestnicy mogą spróbować swoich sił na strzelnicy i w parku linowym.

Pracownik Hotelu Remes w Opalenicy dodaje: Dla sportowców przydatne będą także siłownia i sala fitness przeznaczona do zajęć z aerobiku i jogi. Nasz hotel ponadto oferuje pole golfowe na sześć dołków oraz salę bilardową.