26 sierpnia 2019

Kategoria:
Sport

Jak zabezpieczać rękawice bokserskie?

Każdy zawodnik chce, aby jego rękawice służyły mu jak najdłużej i jak najlepiej. Jednak, aby było to możliwe, podstawą jest ich odpowiednia ochrona i konserwacja. Pierwsza zasada brzmi – rękawic powinna używać jedna osoba. Chodzi tutaj głównie o sterylność i ograniczenie ryzyka zarażenia się na przykład kurzajką. O czym jeszcze należy pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć rękawice bokserskie?

Zabezpieczanie rękawic bokserskich – główna zasada

Wspomniana zasada, aby nikomu nie pożyczać swoich rękawic bokserskich, ma swoje solidne podstawy. Jeśli więcej osób będzie zakładało te same osłony, sprawi to, że wymieszane bakterie będą wydzielały nieprzyjemny zapach, którego ciężko się pozbyć. Aby temu zaradzić, najlepiej zaopatrzyć się we wkładki chłonące wilgoć podczas używania rękawic. Zmniejszy to ryzyko przepocenia i dzięki temu wydłuży ich żywotność. Alternatywą dla specjalistycznych wkładek, jest papier gazetowy, który w awaryjnych sytuacjach potrafi zdziałać cuda.

Co warto wiedzieć o ochronie różnych rodzajów rękawic bokserskich?

Rękawice bokserskie są wykonane z różnorodnych materiałów. To właśnie od tworzywa, z którego powstały, zależy ich dalsza pielęgnacja. Jak dbać o poszczególne rękawice?

  1.  Rękawice ze skóry naturalnej wymagają natłuszczenia przed pierwszym użyciem. Możesz to zrobić za pomocą wazeliny lub specjalnie do tego przeznaczonym impregnatem. Jest to nie tylko sposób na wydłużenie żywotności rękawic z naturalnej skóry, ale również na och ochronę przed ich uszkodzeniem. Zabieg natłuszczania powinno się przeprowadzać również po to, aby zapobiegać pęknięciom materiału.
  2. Tworzywa sztuczne, z których również mogą być wykonane rękawice bokserskie, muszą być regularnie czyszczone i dokładnie wysuszone. Dzięki temu będą one lepiej spełniały swoją funkcję na treningach lub zawodach bokserskich. Musisz jednak wiedzieć, że proces suszenia rękawic nie może odbywać się z udziałem promieni słonecznych. Wystarczy powiesić je w zacienionym miejscu, aby mogły wyschnąć samoistnie.

Specjalista z Leone podpowiada, że kluczem do zabezpieczenia rękawic przed szybkim zużyciem jest ich prawidłowe zakładanie na dłonie. Rękawic nie wolno wciągać na siłę, narażając je na uszkodzenia mechaniczne i strzępiąc przy tym mankiet, który może później odpaść od rękawicy.

Co kupić dla zabezpieczenia rękawic?

Rękawic treningowych nie powinno się prać. Dlatego właśnie sprawdzone impregnaty, środki myjące lub te natłuszczające, są dobrym wyborem. Takie środki pozwalają prawidłowo zadbać o zabezpieczenie rękawic bokserskich. Znajdziesz je w stacjonarnych sklepach sportowych, jak i tych internetowych. Dzięki prawidłowemu dbaniu o rękawice, masz pewność ich żywotność zdecydowanie się wydłuży, a Ty będziesz cieszyć się z ich bezpiecznego użytkowania przez lata.