20 grudnia 2019

Kategoria:
Sport

Jak odświeżyć ślizg deski wakeboardowej?

Deska wakeboardowa, tak jak każda inna, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Tylko właściwe jej przechowywanie i dbanie o nią zapewnia komfortowe wykorzystanie  w każdych warunkach. Szczególnie należy zwrócić uwagę na jej przygotowanie do sezonu. Pomimo iż czynności te nie są łatwe do wykonania, można je przeprowadzić w domu. O czym pamiętać? Jak odświeżyć jej ślizg?

Ważna jest nie tylko konserwacja, ale też użytkowanie

Specjaliści zajmujący się sprzedażą sprzętu wakeboardowego z Xtreme Shop wyjaśniają, że ważne jest nie tylko prawidłowe konserwowanie i dbanie o deskę wakeboardową, ale też jej właściwe użytkowanie. Przede wszystkim przed jej użyciem należy zapoznać się z lokalnymi przepisami i ryzykiem, jakie ze sobą niesie omawiana dyscyplina. Co więcej, przed zdecydowaniem się na wykonanie ekstremalnych czynności należy na spokojnie ocenić swoje umiejętności, ale też stan fizyczny i zdrowotny. W trakcie uprawiania sportów należy pamiętać, że zakazane jest spożywanie zarówno alkoholu, jak i środków odurzających. Każdorazowo przed jazdą należy sprawdzić dokładnie sprzęt, akcesoria, śruby, krawędzie i powierzchnię ślizgową. Osoby decydujące się na wykorzystywanie deski przy pomocy motorówki powinny także skontrolować linkę holowniczą. Nawet najmniejsze wątpliwości czy usterki muszą być skonsultowane ze specjalistą. Należy także pamiętać, że omawiany sprzęt przeznaczony jest jedynie do stosowania na wodzie. Prawidłowe użytkowanie wakeboardu pozwoli wydłużyć czas jej eksploatacji bez konieczności serwisowania
i odświeżania.

Jak konserwować deskę wakeboardową?

Decydując się na samodzielne konserwowanie deski wakeboardowej, należy pamiętać, że pod żadnym pozorem ślizg nie może być woskowany, lakierowany bądź w jakikolwiek inny sposób modyfikowany. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na jej wyczyszczenie jest użycie wody i mydła. Po każdej jeździe wystarczy przepłukać go wodą i osuszyć. W przypadku zauważenia usterek, każdorazowo zaleca się kontakt ze specjalistycznym serwisem. Tylko osoby mające wiedzę i doświadczenie w naprawie sprzętu tego rodzaju zapewnią uzyskanie właściwych efektów, ale też pełne bezpieczeństwo w późniejszym użytkowaniu. Należy zaznaczyć, że jest to sprzęt, który nie powinien być narażony na działanie promieni słonecznych. Zbyt długa ekspozycja może spowodować wyblaknięcie kolorów. W związku z tym zaleca się, aby nie użytkowane deski przechowywać w pokrowcu, w odpowiednich warunkach.

Pilnowanie i przestrzeganie tych kilku wspomnianych zasad jest sposobem na zapewnienie nie tylko komfortowej jazdy, ale też długiego i bezproblemowego użytkowania sprzętu.