gra w tenisa
1 września 2021

Kategoria:
Sport

Jak nauczyć się grać w tenisa?

Wielu ludzi szuka aktywności, która nie byłby dla nich wyłącznie nieprzyjemnym wysiłkiem. Chcą połączyć dobrą zabawę z korzyściami, jakie wynikają z uprawiania sportu. Tenis ziemny może się tutaj doskonale sprawdzić, ponieważ nie wymaga znajomości skomplikowanych zasad i technik ani posiadania konkretnych predyspozycji. Jest sportem dla każdego, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. W jaki sposób nauczyć się grać w tenisa?

Gdzie najlepiej nauczyć się grać w tenisa?

Gry w tenisa najlepiej nauczyć się w pobliskim klubie tenisowym. To miejsce nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia ze sportem. Kluby sportowe bardzo często oferują:

  • indywidualne treningi tenisa,
  • szkółki tenisowe dla dzieci,
  • półkolonie i obozy dla dzieci,
  • programy tenisowe dla osób niepełnosprawnych,
  • naukę tenisa dla dorosłych (osoby początkujące, średniozaawansowane i zaawansowane),
  • imprezy urodzinowe na korcie (głównie dla dzieci).

Gry w tenisa można się także nauczyć samemu, oglądając filmy instruktażowe, a także wdrażając wyuczone zasady podczas samodzielnej gry na wynajętym korcie. To świetna opcja na spędzenie czasu wolnego ze znajomymi czy rodziną.

Najpopularniejsza jest obecnie nauka tenisa dla dorosłych. Uczestnicy uczą się tu od początku wszystkich zasad i technik, rozgrywając mecze towarzyskie. Bardzo często to firmy dają swoim pracownikom możliwość skorzystania z pakietu biznesowego – tenis ma być pewną formą oderwania się od biurowej pracy. Trenować w ramach zajęć dla dorosłych mogą także ci, którzy posiadają już jakąś wiedzę odnośnie tenisa. Trenerzy będą wówczas przeprowadzać analizę i korektę ewentualnych błędów graczy.

Indywidualne treningi tenisa – czy warto?

Indywidualne treningi tenisa to propozycja dla tych, którzy chcą potraktować tenisa nie tylko jako pewną formę rozrywki, ale również jako poważny sport. Podczas nich 100% uwagi trenera skupione jest na konkretnym graczu. To szybki sposób na naukę gry, jak i wyeliminowanie ewentualnych błędów, zanim zostaną na dobre utrwalone. To lekcje przeznaczone dla ludzi w każdym wieku, jak i stopniu zaawansowania. W Szczecinie takie zajęcia oferuje Szczeciński Klub Tenisowy, który posiada w swoim składzie wyspecjalizowaną kadrę trenerską posiadającą nie tylko dużą wiedzę o tenisie, ale także zdolności interpersonalne.

Gra w tenisa może być nie tylko powodem do ruchu, ale także świetną rozrywką. Aby zgłębić jego tajniki, warto zgłosić się do najbliższego klubu tenisowego.