21 stycznia 2019

Kategoria:
Sport

Elementy wyposażenia siłowni

Siłownie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co ma związek z modą na bycie „fit”. Tego typu kluby powstają w większych i mniejszych miastach i uczęszczają do nich zarówno kobiety, jak mężczyźni w każdym wieku. Renomowane siłownie mogą pochwalić się wykwalifikowanym personelem, ale przede wszystkim profesjonalnym wyposażeniem. Jaki sprzęt powinien znaleźć się w każdej siłowni?

Atlasy i inne urządzenia

Atlasy wielofunkcyjne, a także wyspecjalizowane maszyny i urządzenia to podstawa wyposażenia każdej siłowni, w tym również domowej, a także klubów fitness. Tego typu sprzęt pozwala na efektywne ćwiczenie różnych partii mięśni, wzmacniając ich strukturę. Taki wysiłek fizyczny umożliwia skuteczne budowanie kondycji i masy mięśniowej, a także modelowanie sylwetki. Niezastąpionym urządzeniem są tu przede wszystkim atlasy wielofunkcyjne. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie nawet długotrwałe wykonywanie serii różnych ćwiczeń pozwalających na trening wybranej partii ciała. To wygodne, uniwersalne rozwiązanie do każdego klubu. Oprócz tego na siłowni nie może też zabraknąć bardziej wyspecjalizowanych maszyn do ćwiczenia konkretnych partii mięśniowych. Chodzi tu o urządzenia, takie jak bramy, stacje linowe, suwnice, wyciągi czy wieże wielostanowiskowe umożliwiające trening mięśni, takich jak np. grzbietu, uda czy ramion.

Ławki

Ławki to druga grupa urządzeń niezbędnych w każdej siłowni. Wyróżniamy tu ławki przeznaczone do ćwiczeń oraz specjalnie zaprojektowane pod sztangę. Ławki treningowe oferują szeroki zakres możliwości treningu i wzmacniania niemal wszystkich partii ciała, nie tylko mięśni brzucha czy pleców, ale też ramion i nóg. Przy pomocy ławek można trenować ze sztangą, ale też wykonywać rozmaite ćwiczenia bez obciążenia, takie jak np. popularne brzuszki. Ławkę można również wyposażyć w dodatkowe akcesoria, np. wyciągi czy dźwignie, a także hantle i obciążenia. Dzięki temu jest to uniwersalne rozwiązanie, znakomite zarówno dla amatorów, jak i dla zaawansowanych miłośników sportu. Renomowane firmy dostarczające wysokiej klasy wyposażenie sportowe, jak np. Sport Plus, oferują przy tym różne rodzaje ławek do ćwiczeń, w tym m.in. ławki rzymskie, poziome, skośne, ale też uniwersalne oraz regulowane.

Akcesoria i dodatki

Jakiego jeszcze sprzętu nie powinno zabraknąć na siłowni?

  • Hantle i obciążenia – hantle, sztangielki oraz obciążenia talerzowe to niezastąpione narzędzia do rozbudowy masy mięśniowej i wzmocnienia różnych partii ciała. Do wyboru są przy tym hantle stałe oraz regulowane, a także żeliwne obciążenia o różnej wadze.
  • Gryfy – to w parze z obciążeniami podstawa sprzętu do treningu mięśni. Są to pręty proste, łamane lub o konstrukcji olimpijskiej, do których można przymocować obciążenia i wygodnie unosić tak przygotowane zestawy.
  • Inne – spośród innych akcesoriów stanowiących wyposażenie siłowni na uwagę zasługują m.in. uchwyty do pompek, drążki rozporowe czy wzmacniacze dłoni.

Kompleksowo wyposażona siłownia w sprzęt najwyższej klasy od renomowanych producentów to gwarancja efektywnego i bezpiecznego treningu.