zajęcia tenisowe
24 stycznia 2020

Kategoria:
Sport

Dlaczego warto zapisać dziecko na naukę tenisa?

Do gry w tenisa ziemnego wystarczy odrobina czasu i chęci. Już godzina spędzona na korcie może pokazać, jak ciekawą dyscypliną jest tenis. Naukę gry warto rozpocząć na etapie przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Zabawa na korcie może przerodzić się w wielką pasję i stać się sposobem na życie. Co jeszcze daje nauka gry w tenisa i jak wpływa na rozwój dzieci i młodzieży?

Zdrowy i aktywny młody człowiek

W czasach, w których minimalizuje się czas zajęć sportowych w szkołach, a dzieci częściej spędzają czas w domach, niż na świeżym powietrzu, warto zachęcać je do ruchu. Interesującą formą aktywności jest tenis ziemny – dyscyplina niezwykle dynamiczna, pozwalająca zadbać o wszechstronny rozwój fizyczny, motoryczny i intelektualny każdego dziecka.

Zajęcia tenisowe wspomagają kształtowanie u dzieci takich cech jak samodzielność, samodyscyplina, koncentracja, cierpliwość i umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej. Zawodnicy regularnie uczęszczający na zajęcia tenisa ziemnego pracują nad poprawą kondycji, motoryki i szybkości. Dobra forma to gwarancja zachowania zdrowia i prawidłowego rozwoju fizjonomicznego dziecka w okresie dojrzewania. Trening tenisowy to także możliwość pokazania dzieciom nowego sposobu spędzania czasu, łączącego zabawę, naukę i zajęcia sportowe. Godzina w tygodniu spędzona na korcie to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i poczucia satysfakcji z sukcesywnie robionych postępów. Wystarczą jedne zajęcia, aby zaszczepić w dziecku pasję i pokazać, że zdrowy styl życia może być ciekawy.

Tenis ziemny znakomicie wpływa na rozwój młodego człowieka. Kształtuje i rozwija  koordynację ruchową, percepcję wzrokową i wiele innych zdolności ważnych dla rozwoju każdego dziecka. Zajęcia w naszym klubie są zawsze dostosowane do wieku i poziomu umiejętności dziecka – prowadzone są w ramach programu Tenis 10. Jest on częścią ogólnoświatowej inicjatywy „Play and Stay”, zainaugurowanej przez Międzynarodową Federację Tenisową i ma na celu zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia.” – mówi trener tenisa z UKS Sportteam.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Sport wymaga nie tylko zapału, lecz również determinacji i wytrwałości. Odważne zmaganie się z przeciwnościami czy nauka samodyscypliny, to tylko niektóre z korzyści, jakie wiążą się z uprawianiem tenisa od najmłodszych lat. Poprzez regularny udział w zajęciach dziecko uczy się systematyczności, konsekwencji i zauważa, że ciężka praca przynosi zadowalające efekty i daje masę satysfakcji. Kultura gry w tenisa ziemnego i wzorce czerpane od trenerów są zdecydowanie lepszą alternatywą niż to, co proponują media społecznościowe czy telewizja. W młodym człowieku wyrabia się silny charakter, który pomoże mu także poza kortem w pokonywaniu codziennych trudności.

Wspaniała przygoda

Uprawianie tenisa może być ekscytującą przygodą i świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Sport ten to nie tylko wielogodzinne zajęcia na korcie tenisowym czy hali sportowej. Dzieci, które ciężko trenują i chcą spróbować zweryfikować swoje umiejętności, mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach. W szkołach czy w klubach odbywają się wewnętrzne turnieje amatorskie. Tym, którzy chcą spróbować swoich sił w zawodach ogólnodostępnych organizowanych pod egidą Polskiego Związku Tenisa, dedykowane są turnieje Tenis 10, a dla starszych dzieci turnieje klasyfikacyjne. Klika razy w roku organizowane są również obozy tenisowe czy ogólnosportowe, podczas których mali sportowcy doskonalą swoje umiejętności. Wszystko to sprawia, że tenis to dla najmłodszych sport niezwykle inspirujący – wywołujący wiele pozytywnych emocji, pełen zabawy i satysfakcji.