sport
4 kwietnia 2018

Kategoria:
Sport

Czym jest wake park?

Wyrzut adrenaliny do krwi – to coś, bez czego wiele osób nie potrafi żyć. Lubimy szybsze bicie serca, poczucie niebezpieczeństwa i szaleństwo, nad którym wydaje nam się, że mamy kontrolę. Jeżeli ty również tego potrzebujesz, właśnie dla ciebie jest wake park. To miejsce, w którym można ślizgać się po wodzie i poczuć niesamowite emocje!

 Wake park – miejsce dla każdego

W wake parku ślizgasz się na wake’u, uprawiając wakeboarding. Jest to rodzaj sportu wodnego, w którym płyniemy po powierzchni wody, utrzymując się na niej za pomocą specjalnej deski. Musimy przy tym trzymać się liny zaczepionej do specjalnego wyciągu albo do łodzi, która będzie nas ciągnęła. Wakeboarding zatem łączy tak naprawdę trzy dyscypliny, czyli:

  • Narty wodne,
  • Snowboarding,

Chociaż na pewno poczujemy dreszczyk emocji, szczególnie kiedy trudno będzie nam utrzymać równowagę, jest to miejsce dla każdego. Pierwsze ślizgi mogą wykonywać nawet kilkuletnie dzieciaki. Wszystko zależy od tego, ile odwagi mają w sobie ich rodzice i czy maluchy lubią próbować nowych rzeczy.

Czego potrzebujemy do wakeboardingu?

Jeśli chcesz zacząć uprawiać wakeboarding, będziesz potrzebować:

  • Deski wakeboardowej – o specjalnym kształcie i konstrukcji – inne do pływania po parku, inne do pływania za motorówką. Te pierwsze są bardziej miękkie. Istotnym elementem deski są odpowiednio dobrane buty, zwane również wiązaniami,
  • Kamizelki wypornościowej, gwarantującej pełne bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu. Kamizelka, w razie upadku do wody, pozwoli utrzymać się na powierzchni,
  • Kasku – im szybsza prędkość, tym bardziej niebezpieczny staje się upadek do wody. Uderzenie głową w jej taflę może doprowadzić do utraty przytomności, a nawet – zdrowia i życia. Bez niego nie wybierajmy się do wake parku!

Gdzie znajdziemy wake parki?

Do wake parku najlepiej jest wybrać się z profesjonalną firmą, organizującą wyjazdy i obozy sportowe. Tym bardziej, że rewelacyjny wake park znajdziemy np. w Turcji, gdzie poza doskonałą pogodą, czeka na nas akwen zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych zawodników. To tylko jedno z miejsc, w których można doskonalić swoje umiejętności. Decydując się na skorzystanie z usług takich organizatorów jak EH School w Mysłowicach, będziemy mogli liczyć na niesamowitą przygodę. Wyjazdy organizowane dla dzieci i dorosłych przygotowywane są z myślą o potrzebie ciekawego spędzenia czasu. Podczas takiej wycieczki na pewno nie będzie czasu na nudę! Jeśli chcesz przekonać się o tym osobiście, już teraz zapoznaj się z propozycjami wyjazdowymi.