23 stycznia 2017

Kategoria:
Sport

Charakterystyka atlasów do ćwiczeń

Chcesz kupić bezpieczne i wielofunkcyjne urządzenie do przeprowadzania profesjonalnego treningu w domu? Idealnym sprzętem będzie atlas do ćwiczeń, który może spełniać różne funkcje i być przydatny dla wzmocnienia określonych partii mięśni. Sprawdź, co należy wiedzieć o tym urządzeniu.

Czym jest atlas do ćwiczeń?

Atlas do ćwiczeń to sprzęt wielofunkcyjny, który pozwala na trenowanie mięśni brzucha, grzbietu, klatki piersiowej, bicepsów czy nóg. Trening polega na obciążeniu mięśni dzięki podnoszeniu odpowiednich elementów sprzętu. Każdy atlas – bez względu na rodzaj – powinien mieć stabilną konstrukcję (istotne jest bezpieczeństwo i komfort). Z tego względu, że urządzenie może pełnić różne funkcje, warto zdecydować się na to, które spełni nasze oczekiwania. Sprzęt powinien posiadać wysokie oparcie pleców oraz siedzenie z możliwością regulacji (które można odłączyć). Jest bezpieczny dla naszego zdrowia, a ćwiczenia na nim możemy wykonywać samodzielnie, bez asekuracji. Jednak nie każdy może z niego skorzystać, ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania: wady serca, problemy z kręgosłupem oraz wady postawy.

Korzyści

Specjaliści – ze względu na ogromne korzyści – zalecają wykonywanie ćwiczeń na atlasie i posiadanie go w wyposażeniu domowej siłowni. Jest to urządzenie umożliwiające uniwersalny trening siłowy i skupienie się na wielu partiach mięśni jednocześnie. Oprócz poprawienia sylwetki możemy także zyskać na lepszym krążeniu, czy zwiększeniu siły mięśni. Ponadto systematycznie wykonywany trening poprawi samopoczucie. Dzięki możliwości łatwego dobrania różnych obciążeń (są zabezpieczone), atlas bardzo dobrze nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Jest łatwy w obsłudze.

Wykonywanie ćwiczeń

Za pomocą atlasu treningowego można wykonać między innymi takie ćwiczenia, jak:

  • rozpiętki – przywodzenie i odciąganie ugiętych ramion do klatki piersiowej;
  • wspięcia – wspinanie na palcach;
  • uginanie i podciąganie nóg – przywodzenie i odwodzenie ciężaru za pomocą nóg;
  • wyciskanie – podnoszenie ciężarów;
  • wykonywanie skłonów tułowia – stymulacja mięśni brzucha.

Jak dodaje specjalista z firmy Bescomo: Atlas to uniwersalny i wielofunkcyjny przyrząd do intensywnych ćwiczeń w warunkach domowych. Posiada wszystkie niezbędne przyrządy treningowe – modlitewnik, wyciąg górny i dolny, stację motylkową, ławkę skośną z regulacją oraz steper.