28 października 2019

Kategoria:
Sport

Akcesoria narciarskie przydatne na stoku

Narciarstwo bez wątpienia wymaga zarówno odpowiedniego przygotowania, jak i profesjonalnego osprzętu. Potrzebne będą nie tylko narty i specjalna odzież, ale także inne akcesoria, które zwiększą wygodę korzystania z narciarskiego ekwipunku i pomogą odpowiednio o niego zadbać. Jakich dokładnie akcesoriów nie powinno zabraknąć w wyposażeniu zarówno początkującego, jak i doświadczonego narciarza?

Pielęgnacja ekwipunku narciarskiego

Nie ulega wątpliwości, że komfort i bezpieczeństwo jazdy na nartach zależy w dużej mierze od jakości zakupionego wyposażenia. Aby jak najdłużej cieszyć się doskonałymi parametrami technicznymi sprzętu i w pełni wykorzystywać jego potencjał, należy o niego odpowiednio zadbać. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim konserwacja nart. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne smary i woski służące do pielęgnacji nart zjazdowych oraz biegowych. Dzięki tym produktom narty będą znajdowały się w znakomitym stanie technicznym podczas trwania całego sezonu. Na szczególną uwagę zasługuje tu smar podręczny, który dzięki właściwościom hydrofobowym korzystnie wpływa na parametry techniczne nart i każdorazowo gwarantuje optymalny poślizg. Oprócz tego na rynku dostępne są też artykuły serwisowe do nart, takie jak szczotki, ostrzałki i kamienie szlifierskie. Warto jednak dbać nie tylko o narty, ale też o ubiór narciarski. Posłużą do tego specjalne preparaty do pielęgnacji odzieży wodoodpornej, co pozwoli zachować spodnie, kurtki i inne techniczne elementy garderoby narciarza w dobrym stanie.

Akcesoria grzewcze

Nieunikniony kontakt narciarza ze śniegiem niejednokrotnie skutkuje przemoczeniem odzieży. Nawet najlepszej jakości buty narciarskie mogą ulec zawilgoceniu, co skutecznie obniży komfort jazdy na nartach, a może być także niebezpieczne. Dlatego też, mając na uwadze kwestie higieny i zdrowia, warto zainwestować w profesjonalne akcesoria grzewcze. W sklepach z wyposażeniem narciarskim, np. na stronie NartyOK, dostępne są zarówno wygodne grzałki do suszenia butów i rękawic o kompaktowej budowie, jak i podgrzewające wkładki do butów. Na szczególną uwagę zasługują suszarki, które można podłączyć do gniazda samochodowego. Dodatkowo niektóre urządzenia emitują światło UV, które skutecznie usuwa bakterie.

Co jeszcze?

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć w narciarskim ekwipunku? Z pewnością przydadzą się akcesoria narciarskie, takie jak plecaki lub torby, dzięki którym można wygodnie przenosić narty i buty. Narciarze, którzy chcieliby uwiecznić swoje wyczyny na stoku, powinni zaopatrzyć się w specjalne kamerki przeznaczone do użycia w terenie. Zarówno doświadczonym, jak i początkującym amatorom zimowych sportów przydać się mogą również plastry ochronne zapobiegające odciskom, otarciom i innym urazom szczególnie narażonych na kontuzje goleni. Jak więc się okazuje, osprzęt narciarza to coś więcej niż tylko narty i wiązania.