rower elektryczny
30 listopada 2019

Kategoria:
Sport

6 zalet rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, ponieważ są szybsze i wygodniejsze od swoich tradycyjnych odpowiedników. Nie wymagają dużego nakładu sił, w związku z czym mogą być użytkowane przez osoby ze słabą kondycją lub starsze. Pomagają bez wysiłku ominąć korki. I do tego cena najtańszych modeli jest tylko niewiele wyższa niż klasycznych rowerów z wyższej półki.

Rower jest coraz częściej wybieranym środkiem transportu, zwłaszcza w dużych miastach. Pozwala ominąć korki, dotlenić się na świeżym powietrzu i szybko dotrzeć do miejsca docelowego. Do tego jest ekologiczny i prozdrowotny. Rower elektryczny posiada wszystkie te cechy, a dodatkowo umożliwia jazdę nawet niewprawnym rowerzystom, bez zbędnego pocenia się.

Rower jest ekologiczny

W obliczu zmian klimatycznych wybór codziennego środka transportu ma znaczenie. Rower elektryczny jest ekologiczny. Co prawda wymaga raz na jakiś czas naładowania baterii, jednak koszt energii elektrycznej jest zdecydowanie niższy od kosztów utrzymania samochodu. Do tego rower nie emituje spalin.

Omijamy korki

Korki to zmora większości kierowców. Na szczęście w dużych miastach coraz częściej pojawiają się ścieżki i pasy rowerowe. W większość miejsc dojedziemy rowerem. Na rowerze elektrycznym pojedziemy szybciej także pod górkę, także nawet w przypadku jazdy po ulicy nie będziemy nadmiernie spowalniali ruchu.

Wspomaganie elektryczne sprawia, że się nie pocimy

Zwykły rower wymaga użycia siły. To prowadzi do naturalnej reakcji organizmu jaką jest pocenie. Jeśli pracujemy w miejscu, w którym wymagana jest nienaganna prezencja lepszym rozwiązaniem na dojazdy będzie e-rower. Dzięki wspomaganiu nawet się nie spocimy, nie dotrzemy też do pracy bardzo zmęczeni.

E-rower jest doskonały dla osób starszych

Osoby starsze lub o słabszej kondycji mogą mieć problem z szybkim poruszaniem się zwykłym rowerem. Dla nich również doskonałym rozwiązaniem jest rower elektryczny. Ze względu na baterię jest nieco cięższy niż tradycyjny rower, jednak zdecydowanie łatwiej się na nim jeździ.

Nie kosztuje dużo więcej

Rowery elektryczne są coraz bardziej popularne, więc ich cena z roku na rok spada. Obecnie kosztują niewiele więcej niż tradycyjne rowery z wyższej półki. W hurtowni rowerów Activ Sport znajdziemy e-rowery w cenie od 4 do 6 tysięcy złotych. Nie jest to cena wygórowana biorąc pod uwagę możliwości takiego roweru.

Może zastąpić inne pojazdy

Nic nie stoi na przeszkodzie, by rower elektryczny wyposażyć w duże sakwy, fotelik lub wózek dla dziecka. Przewożenie dużej ilości przedmiotów zwykłym rowerem może być trudne, ze względu na dodatkowy ciężar. E-rower większość ciężkiej pracy wykona za nas. Dojazdy na krótkie dystanse mogą być bardziej opłacalne niż dojeżdżanie innymi środkami transportu.