pompowanie opony w rowerze
4 sierpnia 2021

Kategoria:
Sport

4 akcesoria rowerowe, których nie powinno zabraknąć w plecaku na każdym treningu

Akcesoria rowerowe to drobne gadżety, które wpływają na komfort jazdy na rowerze. Wybierając się w dłuższą trasę lub na intensywny trening, nie można zapomnieć o ochronie przeciwdeszczowej, zestawie naprawczym do usuwania drobnych usterek oraz apteczce. Podpowiadamy, jak przygotować się do niespodziewanych wydarzeń, mogących przytrafić się podczas treningu na rowerze.

Pompka rowerowa

Mała pompka rowerowa to podstawa wyposażenia każdego plecaka rowerzysty. Najgorsza rzecz, która może przerwać trening, to właśnie uciekające z opon powietrze. Posiadając pompkę rowerową, możemy szybko naprawić usterkę i udać się do najbliższego punktu naprawiającego rowery. Warto szukać placówek, w których wykonuje się kompleksowy przegląd każdego typu roweru, jak na przykład serwis rowerowy Rowmot w Kozienicach.

Zestaw naprawczy do opon

Trening na rowerze nie zawsze przebiega wzdłuż równej, asfaltowej drogi. Czasem trzeba zjechać na kamieniste ścieżki lub przejechać przez las. W związku z tym pojawia się ryzyko przedziurawienia opony lub dętki. Podstawowe akcesoria rowerowe to różnego typu zestawy naprawcze, dzięki którym można samodzielnie usunąć każdą usterkę i kontynuować przejażdżkę. Zestaw do naprawy opon w rowerze powinien zawierać łatki do dętki, klej do gumy, łyżki do ściągania opon, przyrząd do szorstkowania oraz zapasowy wentylek.

Zestaw kluczy do usunięcia usterki lub podregulowania roweru

Warto być przygotowanym na możliwość wystąpienia różnego rodzaju usterek. Podczas przejażdżki może być konieczne podregulowanie kierownicy, dokręcenie śrub w kołach lub zmiana pozycji siodełka. Do plecaka należy zatem zapakować podręczny zestaw kluczy, który musi składać się z kompletu imbusów, klucza do szprych, zestawu wkrętaków oraz nasadek. Zabierając na trening akcesoria naprawcze, można być pewnym ukończenia zaplanowanej trasy. Ważne jest, aby zestaw był kompaktowy i lekki, ponieważ każdy dodatkowy kilogram to obciążenie dla rowerzysty.

Płaszcz przeciwdeszczowy

Każdy trening rowerowy może zakończyć się wraz z nadejściem intensywnej ulewy. Oczywiście, na nieprzewidziane załamanie pogody można się wcześniej przygotować, zabierając ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy. Płaszcz może mieć formę luźnego poncza lub kurtki sportowej. Dla większego komfortu rowerzystów polecane są kombinezony przeciwdeszczowe, które chronią całe ciało przed przemoknięciem. Warto wziąć ze sobą również specjalne pokrowce przeciwdeszczowe na obuwie.