bielizna
13 kwietnia 2016

Kategoria:
Rozrywka

Na co zwrócić uwagę, wybierając bieliznę na prezent?

Elegancka bielizna to prezent dobry na każdą okazję – święta, rocznicę ślubu, urodziny – jednak ze względu na swoją intymną naturę wymaga znajomości kilku zasad, które powinny być przestrzegane podczas zakupu. Ponieważ najczęściej to mężczyźni obdarzają bielizną kobiety, a nie na odwrót, to właśnie do panów głównie będzie skierowany poniższy poradnik.

Dla kogo wybieramy prezent?

To pierwsza rzecz, nad którą powinniśmy się zastanowić – czy bielizna będzie adekwatnym prezentem dla tej konkretnej osoby? Czy znamy tę osobę na tyle dobrze, by móc mieć pewność co do jej reakcji na taki podarunek? Wszystko zależy od tego, na jakim stopniu zażyłości jesteśmy z tą osobą, a także okoliczności, w jakich prezent zostanie podarowany. Zmysłowy komplet bielizny dla żony lub narzeczonej zostanie bardzo dobrze przyjęty, jeśli sprezentujemy go podczas spędzanej sam na sam rocznicy – ten sam komplet rozpakowany przy wigilijnym, rodzinnym stole może okazać się dość niezręcznym podarkiem. Jeśli z osobą, którą chcemy obdarować, nie łączą nas żadne szczególnie bliskie więzi, lepiej pomyśleć o innym prezencie.

Rozmiar ma znaczenie

Kupno bielizny dla osoby, z którą mieszkamy nie będzie problemem – w przypadku majtek wystarczy sprawdzić metki i przeczytać oznaczenia rozmiaru (warto pamiętać, że różne kraje stosują inne oznaczenia, jeśli nasza partnerka często posiada w swojej garderobie ubrania z zagranicy, możemy mieć problem z wyborem odpowiednika). Dobranie biustonosza jest trudniejszym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że znaczna większość kobiet chodzi w źle spasowanych biustonoszach. Podczas zakupów pomocna będzie znajomość rozmiarów ubrania partnerki, jej waga oraz wzrost. Przejrzenie garderoby partnerki pomoże nam również zorientować się w jej guście w kwestii fasonów bielizny, co nie znaczy, że nie warto zaproponować czegoś odmiennego. Nowy kolor, inny krój i styl mogą nieoczekiwanie bardzo przypaść do gustu naszej wybrance – wszystko zależy od tego, jak dobrze ją znamy.

Szukasz prezentu dla bliskiej osoby? Na stronie firmy Anstel, znanej hurtowni bielizny i odzieży znajdziesz mnóstwo produktów od najlepszych na rynku marek.