spokój
14 kwietnia 2018

Kategoria:
Rozrywka

Zwolnij, odnajdź swój spokój poza miastem

Czasy współczesne narzucają nam ogromne tempo życia, co szczególnie wyraźnie widać w większych miastach. Przyciągają one ludzi jak magnes perspektywą dobrych zarobków i dynamicznego życia. Jednak z czasem okazuje się, że zapominamy, za czym tak pędzimy. Zaczynamy szukać miejsc, w których można się wyciszyć i poukładać myśli. Nie da się tego zrobić w betonowej dżungli!

Gdzie szukać świętego spokoju?

Przez cały tydzień niecierpliwie wyglądamy weekendu, a przez cały rok czekamy na kilkanaście dni urlopu. Liczymy na to, że ten czas będzie spędzony na prawdziwym wypoczynku, takim, po którym z nowymi siłami rzucimy się w wir pracy. Tymczasem wciąż wszyscy nienawidzą poniedziałków, a z urlopów wracają jeszcze bardziej zmęczeni, niż na nie jechali. Dlaczego?

Nie potrafimy wypoczywać – mówi Piotr prowadzący serwis Farmbnb.com. – Wiele osób w czasie weekendu dodaje sobie roboty. Naszym sportem narodowym jest przeprowadzanie remontu w czasie urlopu. Jeżeli już wyjeżdżamy, to wybieramy miejsca najbardziej zatłoczone i chcemy jak najszybciej skorzystać ze wszystkich atrakcji. To żaden wypoczynek. Wprawdzie nie pracujemy, ale tracimy mnóstwo nerwów i czasu na szukanie kawałka plaży dla siebie albo przepychanie się w tłumie w okolicach największych atrakcji turystycznych.

Pierwszym krokiem do tego, aby wypoczywać skutecznie, jest zmiana myślenia o urlopach i weekendach. Po pierwsze: żadnych remontów! Po drugie: warto zastanowić się nad kierunkiem podróży. Czy smażenie się na zatłoczonej plaży to rzeczywiście relaks? Czy ogromne miasto, którego zabytków nie widzimy spod rzeszy turystów z całego świata, to rzeczywiście miejsce, w którym można wypocząć?

Kierunek: agroturystyka!

Jeżeli myślisz o prawdziwym wypoczynku, relaksie i beztrosce, zapomnij o miastach pełnych smogu i hałasu, a pomyśl o wsi. Tam możesz nasycić oczy pięknymi widokami, spędzić czas aktywnie lub całkiem leniwie, skosztować domowej roboty wypieków, serów i przetworów.

Gospodarstwa agroturystyczne oferują solidny wypoczynek i rozpieszczanie zmysłów czystym powietrzem, cudownymi pejzażami, przepysznym swojskim jedzeniem. Z agroturystyki powinny skorzystać osoby, które chcą spędzić urlop albo choćby dwa weekendowe dni inaczej niż zwykle. Zamiast klubu – ognisko z kiełbaskami albo kulig. Zamiast obiadu w pośpiechu albo zamawianej pizzy czy kebaba na mieście – żurek w chlebie i kanapki z miodem z własnej pasieki. Zamiast stania w korkach i kolejkach do obleganych atrakcji turystycznych – spacery wśród zapachu świeżo skoszonych łąk pod błękitnym niebem po drodze, na której samochód pojawia się z rzadka albo wcale. Czy to nie rozkoszna perspektywa?

Jeśli nie wiesz, jakie gospodarstwo agroturystyczne wybrać, skorzystaj z serwisu Farmbnb.com. Strona ta agreguje oferty wielu tego typu miejsc.