dzieci nad morzem
3 listopada 2019

Kategoria:
Rozrywka

Zielona szkoła nad morzem jako wakacyjna propozycja dla dzieci i młodzieży

Zielona szkoła to znakomita alternatywa dla zwykłej wycieczki. Integruje, bawi, a przede wszystkim – uczy. Nacisk, jaki kładzie na obcowanie z przyrodą oraz rozwój osobisty dzieci i młodzieży, jest doceniany szczególnie przez osoby mieszkające w miastach. Poza tym dla uczniów nie ma większej frajdy niż poznawanie rówieśników poza szkolnymi murami. Dlaczego zatem warto wybrać się na zieloną szkołę nad morzem?

Zielona szkoła nad morzem – zalety

Punktem centralnym takiego wyjazdu jest oczywiście natura. Nie chodzi tylko o przebywanie wśród zieleni, ale także o praktyczną naukę na jej temat. Poza tym zielona szkoła stawia przede wszystkim na edukację, integrację dzieci i młodzieży, a także pogłębienie relacji uczeń-nauczyciel.

Nie ma większej radości dla dzieci niż odpoczynek w gronie rówieśników. Wspólne zabawy, nauka i dyskoteki będą okazją do budowania fantastycznych wspomnień. W dodatku taki wyjazd to świetna okazja do zregenerowania sił i nabrania ich na nadchodzące szkolne dni. Dziecko chętniej wróci do szkoły, mając w pamięci miło spędzone chwile z rówieśnikami i nauczycielami. Oczywiście tak samo sprawdzi się to w przypadku młodzieży, która będzie mogła lepiej poznać i zrozumieć swoich wychowawców.

Jak mówi specjalista z OŚRODKA WYPOCZYNKOWEGO LAZUR, zajmującego się organizacją zielonej szkoły nad morzem, w przypadku dzieci jest to również dobry sposób na naukę samodzielności i funkcjonowania bez ciągłego nadzoru rodziców. Jest to tak naprawdę pouczająca przygoda życia, a Ty nie musisz martwić się, że Twoja pociecha zmarnuje czas. Plan pobytu jest tak ułożony, aby uczniowie produktywnie spędzali każdą chwilę, regenerując siły i kształcąc się jednocześnie. Poza tym zdecydowanie szybciej przyswajają oni wiedzę, niż gdy są zamknięci w szkolnych ławkach.

Zielona szkoła – czy warto jechać nad morze?

Wiele osób mylnie uważa, że tylko góry są doskonałym miejscem na wyjazd na zieloną szkołę. Ale to właśnie morze jest polecaną alternatywą i to nie tylko z powodu mnóstwa atrakcji.

Pierwszą korzyścią z takiego wyjazdu jest nadmorski klimat, który wyjątkowo dobrze wpływa na zdrowie i odporność. To właśnie tam znajduje się znaczna ilość jodu, który usprawnia funkcjonowanie tarczycy i hormonów, a także dostarcza do organizmu niezbędny wapń i magnez. Warto zadbać o odpowiednie uzupełnianie poziomu tego pierwiastka, gdyż jego niedobór może prowadzić nawet do chorób serca i płuc. Poza tym ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, a morskie kąpiele poprawiają ukrwienie skóry.

Zielona szkoła nad morzem oferuje moc atrakcji dla dzieci i młodzieży. Nie są to tylko kąpiele i plażowanie, ale także zwiedzanie pobliskich muzeów, zabytkowych miejsc np. bunkrów Bluchera w okolicach Ustki, piesze i rowerowe wycieczki, a nawet wodne szlaki, których pokonanie będzie niezapomnianą przygodą. Poza tym budowanie zamków z piasku jest marzeniem każdego dziecka. Wieczorne dyskoteki będą miło wspominane na pewno przez dziewczynki, liczące ilość tańców z chłopcami. Młodzież tym bardziej odnajdzie się w imprezowym klimacie, oczywiście w dobrym słowa tego znaczeniu, pod opieką nauczycieli.