akcesoria ślubne
4 grudnia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Zaskocz gości i siebie! Pomysły na oryginalne akcesoria ślubne

Organizacja ślubu to dość czasochłonne i niełatwe zadanie. Wybór daty i miejsca to dopiero początek, ostateczny efekt zależy od wielu decyzji i podjętego wysiłku. Wszystkie działania podejmowane są w napiętej atmosferze. Para młoda dąży do wypracowania idealnych rozwiązań, by dzień ten zapamiętać jako wyjątkowy. Dużym wyzwaniem jest dobór wszelkich dodatków i dekoracji, które przesądzają o wystroju wnętrza i atmosferze. Zobacz, jak to zrobić!

Popularne akcesoria ślubne

Wśród najpopularniejszych dodatków i dekoracji wymienia się zaproszenia, toppery, winietki oraz numery stołów. Ich wybór zależy od wielu czynników, przede wszystkim miejsca i wielkości imprezy, jej stylu i możliwości finansowych organizatorów.

Toppery to specjalne napisy umieszczane na patyczkach, które wbija się np. w szczyt tortu weselnego. Na ogół są to imiona nowożeńców, miłosne hasła lub śmieszne zwroty. Mogą być wykorzystane do ozdobienia stołów dla gości, bukietów umieszczonych przy wejściach itp. Są wykonane z delikatnej sklejki drewnianej, którą można pomalować na wybrany kolor, odpowiadający wystrojowi sali weselnej.

Popularne akcesoria ślubne to również winietki, a więc sposób wskazania gościom miejsc przy stołach. Na rynku znajduje się wiele rodzajów wizytówek, na których umieszcza się nazwiska gości. Winietki mogą być wykonane z różnych materiałów, na ogół są to drewno, plexi, dekoracyjny papier. Są odpowiednie dla wszystkich dekoracji weselnych, mogą być wyjątkową pamiątkę dla uczestników uroczystości.

Z kolei zaproszenia ślubne mają przypomnieć zaproszonym osobom o dacie i miejscu ślubu oraz wesela. Są wykonywane z dowolnie wybranych materiałów, dzięki czemu możliwe jest stworzenie wyjątkowych, niepowtarzalnych kart.

Akcesoria ślubne zyskujące na popularności

Księga gości stanowi wyjątkową pamiątkę ze ślubu. Uczestnicy mogą ją przejrzeć po zakończeniu wesela, a goście uzupełniać w dowolny sposób podczas jego trwania. Jak wskazują specjaliści firmy Wesellove Dekoracje Ślubne, możliwe jest zaprojektowanie księgi na indywidualne zamówienie, może ona nawiązywać do pozostałych dekoracji.

Dopełnieniem dekoracji ślubnych są świece zapachowe, które umożliwią stworzenie wyjątkowego nastroju. Wykonane w niezwykle dekoracyjny sposób, rozjaśnią wnętrze i nadadzą mu tajemniczości, a ponadto zapewnią delikatny, cudowny zapach.

Wyjątkowymi akcesoriami ślubnymi są upominki i ozdobne pudełka. Mogą być wręczane parze młodej, ale również rodzicom, jako specjalne podziękowanie. Wykonane z drewna, umożliwiają wykonanie grawerunku, przez co stają się cenną pamiątką.