29 stycznia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Zalety wakacyjnych ofert last minute

Zakup wycieczki na ostatnią chwilę, czyli skorzystanie z oferty tzw. last minute, jest wyjątkowo popularnym sposobem na tanie wakacje. Opcja ta szczególnie przypadła do gustu osobom spontanicznym i mogącym elastycznie zarządzać swoim wolnym czasem, jednak coraz częściej korzystają z niej także pary, a nawet rodziny z dziećmi, którym najbardziej zależy na tym, by oferta była atrakcyjna cenowo. Jakie zalety mają takie wyjazdy?

Dlaczego warto korzystać z wycieczek last minute?

Oferty last minute pozwalają przede wszystkim zwiedzać świat i wypoczywać za niewielkie pieniądze, dlatego ostatnie wolne miejsca, które oferują biura podróży, cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród osób młodych i żądnych wakacyjnych przygód, jak i singli oraz seniorów. Wakacyjne wyjazdy last minute nie dotyczą jedynie zagranicznych wyjazdów, więc warto śledzić oferty biur podróży, aby skorzystać z wyjątkowo korzystnych cenowo i atrakcyjnych pod względem kierunku ofert, które mogą zainteresować absolutnie każdego.

Biorąc pod uwagę możliwość skorzystania z wakacyjnej oferty last minute, trzeba wcześniej się do tego przygotować. Krótki termin do wyjazdu często uniemożliwia wzięcie urlopu oraz załatwienie ważnych spraw np. wykonania szczepień ochronnych, które niezbędne są podczas wyjazdów w niektóre rejony świata i trzeba zawsze mieć to na uwadze.

Wakacyjne oferty last minute są doskonałym wyborem dla każdego, kto chce oszczędzić i cieszyć się pełnym komfortem wakacyjnego urlopu. Niska cena związana jest z ostatnimi wolnymi miejscami, więc nie ma nic wspólnego z obniżonym standardem wypoczynku. Aby wyjazd był naprawdę udany, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko cenę wycieczki, ale także renomę i doświadczenie biura podróży, z którym udamy się na wakacyjny urlop – wyjaśnia ekspert z firmy EID-POL z Gdańska.

Jakie najważniejsze zalety i wady mają wyjazdy last minute?

Najważniejszą zaletą wakacyjnych wyjazdów last minute jest ich niska cena. Biurom podróży zależy na pełnym obłożeniu każdej wycieczki, więc można skorzystać ze znacznie niższych i atrakcyjnych dla każdego ofert cenowych. Niskie ceny wynikają przede wszystkim z braku konieczności opłacenia dodatkowego ubezpieczenia, które obejmuje m.in. zmianę terminu wycieczki. W tym przypadku ma się także gwarancję niezmiennej ceny, dzięki czemu można uniknąć nieprzewidzianych, dodatkowych wydatków, które czasami zdarzają się w przypadku kupowania wycieczek na długo przed terminem wyjazdu. Co ważne, obniżona cena wycieczki nie wpływa na ograniczenie praw wykupujących ją turystów. Warto jednak pamiętać, że oprócz zalet, wycieczki last minute mają też wady. Jedną z nich jest wyjazd lub wylot na wakacje w krótkim czasie od zakupu oferty lub wylotu, co wymaga przed zakupem m.in. sprawdzenia ważności paszportu lub dowodu tożsamości. Oczywiście dla wielu turystów lubiących wyjazdy last minut, nie będzie stanowiło to żadnego problemu. Inną, niekorzystną kwestią jest ograniczona ilość miejsc obejmująca konkretną ofertę, co uniemożliwi z jej skorzystania np. osobom podróżującym w dużej grupie. To także kolejny, niekorzystny z pozoru aspekt wyjazdy nie będzie w ogóle znaczący np. dla singli lub turystów podróżujących w parach.