bus wycieczkowy
28 października 2016

Kategoria:
Rozrywka

Z grupą na wakacje. Dlaczego warto rozważyć wynajem busa wycieczkowego?

Busy wycieczkowe cieszą się coraz większą popularnością, skutecznie wypierając masowe środki transportu, takie jak autokary czy pociągi. Wielkogabarytowy samochód to gwarancja wygody, funkcjonalności i fachowego wsparcia ze strony doświadczonego kierowcy.

Komfort podróżowania

Busy stanowią idealne połączenie komfortu, typowego dla przejazdu samochodem osobowym, oraz masowości podróżowania, jaką zapewniają pociągi i autokary. W standardowym minibusie mieści się 9 osób (z kierowcą), choć istnieją modele większe, dysponujące ilością siedzisk do 20+1 – pojazd tego typu ma na wyposażeniu m.in. firma przewozowa INTERBUS z Żar. Na przestrzeń w busie można swobodnie wpływać, rozkładając i rozsuwając fotele. Pasażerowie nie siedzą zatem stłoczeni, tak jak ma to miejsce w publicznych środkach transportu.

Komfort nie ogranicza się jednak wyłącznie do liczby siedzeń. Decyduje o nim również rozległa przestrzeń bagażowa, dzięki której zabranie wielkich kufrów i waliz nie nastręcza trudności. Miłą atmosferę jazdy zapewniają ponadto panoramiczne szyby, systemy klimatyzacji i ogrzewania postojowego oraz służące czystej rozrywce wyposażenie AUDIO/TV/DVD.

Pełne bezpieczeństwo

Minibusy są wyjątkowo bezpieczne i przechodzą regularne przeglądy techniczne. Większość floty to nowoczesne pojazdy, czego często nie można powiedzieć o pamiętających zeszłą epokę autokarach i pociągach. Tym samym ryzyko awarii przy przejeździe minibusem jest zdecydowanie mniejsze, niż przy innych środkach transportu.

Jakie systemy bezpieczeństwa powinien posiadać dobrze wyposażony minibus? Oddajmy głos fachowcom. ,,Nasze pojazdy dysponują takimi rozwiązaniami technicznymi, jak systemy przeciwpoślizgowe ABS i ASR, system stabilizacji toru jazdy ADAPTIVE ESP, a także cyfrowy tachograf, umożliwiający kontrolę czasu jazdy” – komentuje ekspert firmy INTERBUS.

Profesjonalna obsługa

Wraz z wynajmem busa, zapewniamy sobie opiekę profesjonalnego kierowcy. Posiada on licencje, wymagane przy prowadzeniu wielkogabarytowych pojazdów. Poza standardowym prawem jazdy typu B, jest to prawo jazdy kategorii D oraz certyfikaty potwierdzające kompetencje zawodowe w międzynarodowym transporcie drogowym. Wiarygodne firmy umieszczają informacje o uzyskanych uprawnieniach na własnych portalach internetowych – za przykład może posłużyć strona przewozy-interbus.pl.

Dobrze wyszkolony kierowca przewiezie nas sprawnie nawet na wymagających, wycieczkowych trasach zagranicznych do Niemiec, Austrii, Szwajcarii czy krajów Beneluksu. W bezstresowej jeździe – poza wiedzą i doświadczeniem – pomogą również nowoczesne systemy nawigacji satelitarnej. Wszystko po to, aby podróżujący cieszyli się udanym wypoczynkiem już na etapie dojazdu do miejsca docelowego.