Ubezpieczenie w podróży
15 stycznia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Wyruszasz w podróż? Sprawdź, dlaczego warto się ubezpieczyć!

Ubezpieczenie dla podróżujących to doskonała opcja dla kogoś, kto chce zapewnić sobie wyłącznie pozytywne wspomnienia z wyjazdu. Na takie rozwiązanie decydują się dziś już nie tylko zapaleni podróżnicy, ale także okazjonalni turyści, który wybierają się raczej na weekendowe wypady niż na wielomiesięczne eskapady w nieznane. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym i czy faktycznie warto je wykupić?

Dlaczego ubezpieczenie dla podróżujących jest ważne?

Znajdujesz się w obcym kraju. Nie znasz lokalnej kultury, jesteś uzależniony od tego, co masz przy sobie. Nie masz wpływu na to, co nadejdzie i czy organizator wyjazdu turystycznego Cię nie zawiedzie. Na pewno pozytywnie nie nastraja też fakt, że Twoje państwowe ubezpieczenie zdrowotne nie działa za granicą, a więc w razie wypadku hospitalizacja lub leczenie może być bardzo kosztowne.

Większość osób w takich okolicznościach czuje się bardzo niepewnie i nie ma co się dziwić – w końcu w pewien sposób zostaje zaburzone poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i cieszyć się z przeżywanej przygody, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dobrze jest mieć „z tyłu głowy” świadomość, że w razie nieprzewidzianych sytuacji, nie zostanie się bez środków i bez pomocy.

Przykładowy zakres ochrony

Każda firma ubezpieczeniowa oferuje określony zakres ubezpieczenia, natomiast niektóre pakiety można znaleźć u większości renomowanych agencji.

W Agencji Ubezpieczeniowej Marii Kandulskiej zakres ubezpieczenia podróżnego jest uzależniony od wybranego pakietu oraz ubezpieczyciela, ale każdy klient ma gwarancję, że otrzyma pakiet dostosowany do indywidualnych potrzeb, który może obejmować:

  • ubezpieczenie indywidualnych wyjazdów zagranicznych,
  • ubezpieczenie grupowych wyjazdów zagranicznych,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą,
  • ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania,
  • ubezpieczenie wyjazdów zagranicznych związanych z uprawianiem sportu,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego,
  • OC organizatora turystyki.

Szczególnie interesujące są pakiety podróży zagranicznych, które obejmują pokrycie kosztów leczenia, NNW, OC oraz uszkodzenia bagażu i rzeczy osobistych.

Co ciekawe, ubezpieczenie turystyczne może obejmować nie tylko pobyt za granicą, ale również w Polsce, bo przecież niebezpieczne zdarzenia mogą zdarzyć się także w miejscowości turystycznej oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania.

Ubezpieczenie dopasowane do potrzeb podróżujących

Każdy podróżuje po swojemu. Jedni wybierają kontakt z naturą i aktywny wypoczynek, a inni stawiają na drinki nad basenem.

Na szczęście ubezpieczenia turystyczne, o ile są oferowane przez zaufanych ubezpieczycieli i agencje, obejmują swoim zakresem każdy typ podróżowania. Dobry pakiet powinien uwzględniać wyjazdy indywidualne i grupowe, z dziećmi lub bez dzieci.

Czy warto się decydować? Oczywiście, że tak. Na pewno dobrze jest zapewnić sobie wakacje lub wypad weekendowy bez stresu i niepokoju.