Biskupin
11 sierpnia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Wypoczynek w kujawsko-pomorskim. Gdzie warto się zatrzymać?

Większość turystów kojarzy tereny województwa kujawsko-pomorskiego z Toruniem i Bydgoszczą. W rzeczywistości na tym obszarze znajduje się jeszcze więcej historycznych skarbów. Wenecja z zabytkową koleją, słynny rezerwat archeologiczny Biskupin czy JuraPark, czyli największy park dinozaurów w Europie, kuszą turystów z całej Polski. Kluczowe pytanie brzmi: co więc warto zobaczyć i gdzie znaleźć komfortowy nocleg?

Z czego słynie kujawsko-pomorskie?

Czy wiesz, że Kujawy należą do najstarszych polskich rejonów osadniczych? To kolebka kultury ludowej, która obfituje w najciekawsze atrakcje. Pierwszą z nich jest niewątpliwie Toruń. Pachnące piernikiem miasto, pełne gotyckich budowli, słynie ze Starego Miasta. Jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oczywiście to w Toruniu zobaczysz kultowy pomnik Mikołaja Kopernika.

Poza tym w województwie kujawsko-pomorskim jest położony Biskupin, do którego przyjeżdżają turyści z całej Europy. Rekonstrukcja osady neolitycznej i łużyckiej z wałami obronnymi zachwyca swoim urokiem. Kolejną atrakcją jest Bydgoszcz, czyli wodna stolica Polski. Zabytkowa starówka z Wyspą Młyńską to idealne miejsce na spacery.

Ponadto kujawsko-pomorskie słynie z JuraParku, czyli jednego z największych parków dinozaurów. Będąc w okolicy, nie można ominąć też Ciechocinka – największego uzdrowiska w Polsce oraz Kwidzyna z imponującym zamkiem krzyżackim.

Gdzie się zatrzymać w kujawsko-pomorskim?

Jeśli chcesz korzystać z uroków kujawsko-pomorskiego, przede wszystkim zadbaj o odpowiednie zakwaterowanie. Pamiętaj, że ten obszar jest też popularny ze względu na liczne jeziora i lesiste okolice. Nocleg w kujawsko-pomorskim powinien więc się znajdować właśnie na takim pięknym zielonym terenie. Dzięki temu zapewnisz sobie odpoczynek na malowniczym łonie natury.

Przy wyborze lokum kieruj się też komfortem. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie domków. To gwarancja największej swobody i intymności – tym bardziej że masz do dyspozycji własną kuchnię i łazienkę. Obiekt powinien się znajdować w okolicy plaży i oferować pełne wyposażenie wraz z udogodnieniami – w tym klimatyzacją.

Takie domki ma w ofercie Jeleń Resort & Spa, który udostępnia poza nimi jeszcze hotelowe pokoje. Każdy więc dopasuje nocleg do swoich preferencji. Obiekt jest bogaty w liczne atrakcje, w tym w dużą kręgielnię, restaurację serwującą pyszną dziczyznę i ryby oraz w bar. Niedaleko znajduje się łowisko Jeleń, w którym żyją nawet 4-kilogramowe leszcze, różne odmiany karpia, karasie, liny, szczupaki, okonie, amury czy też tołpygi.

Odpoczynek w kujawsko-pomorskim to szereg korzyści dla Ciebie i bliskich. Piękne tereny, czyste powietrze, mnóstwo relaksu i liczne atrakcje, urozmaicą każdy pobyt.