Wycieczki szlakami wielkich migracji zwierząt
16 września 2021

Kategoria:
Rozrywka

Wycieczki szlakiem wielkich migracji zwierząt

Wycieczki w dalekie kraje są czymś powszechnym. Najczęściej jednak wybiera się klasyczne miejsca turystyczne, czyli stolice europejskie. Biura podróży oferują nie tylko typowe wycieczki wypoczynkowe, podczas których większość czasu spędza się w hotelu i okolicznym mieście. Istnieją też wycieczki objazdowe, które można organizować, np. szlakiem wielkich migracji zwierząt.

Czym są wielkie migracje zwierząt?

Wielkimi migracjami zwierząt nazywamy sezonowe i regularne przemieszczanie się różnych zwierząt (najczęściej stad) na różne odległości. Do niedawna poznanie szlaku, którym kroczą zwierzęta i zobaczenie tego spektaklu na własne oczy było niemożliwe. Obecnie istnieje wiele firm turystycznych, które umożliwiają ujrzenie wielkiej migracji, podróżując przez kilkanaście dni po zaplanowanych ścieżkach.

Przykładem takiej agencji jest Biuro Podróży Łachmański, gdzie organizowane są egzotyczne wycieczki objazdowe na siedmiu kontynentach. Jako jedna z nielicznych firm zaproponowano tu programy wyjazdów skupione nie tylko na wielkich migracjach zwierząt, ale też lokalnych festiwalach i świętach.

Jakie atrakcje można zobaczyć na Alasce?

Wycieczka na Alaskę ścieżkami wielkich migracji zwierząt zaczyna się od drogi powietrznej. Podróż jest trudna i kosztowna, lecz warta zrealizowania. Turyści mogą ujrzeć jedną z największych populacji niedźwiedzia grizzly w Parku Katmal. Niesamowitym widokiem będzie obserwacja polowania niedźwiedzi na łososie. Dużą atrakcją na Alasce jest też Dolina 10 Tysięcy Dymów, która powstała po erupcji wulkanu Novarupta w początkach XX wieku.

Wielkie migracje zwierząt w Tanzanii i Kenii

Tanzania ma największą na świecie populację dzikich zwierząt. Turyści mogą tu zobaczyć antylopy, gazele, małpy, flamingi i drapieżniki, np. lwy. Równiny i lasy Tanzanii są dzikie, grasują tu dzikie zwierzęta, dlatego podczas wycieczek należy być ostrożnym i nie naruszać przyrody. Turyści podróżują po parkach narodowych (Ngorongoro, Kilimanjaro i Serengeti).

W Kenii można zobaczyć wielką migrację zwierząt kopytnych (np. antylopy), która trwa już od tysięcy lat. Obserwacja tych zdarzeń jest niesamowita.

Może wycieczka do Meksyku?

Wycieczka do Meksyku trwa 14 dni. Jest jedną z najciekawszych wypraw, ponieważ dotyka ciekawego i barwnego kraju o bogatej historii. Podróże są często organizowane w trakcie meksykańskiego Dnia Zmarłych, czyli Dide de los Muertos. W trakcie świątecznych dni przez ulice miasta przemierzają procesje pełne śpiewu i pięknych elementów folklorystycznych.