Wielki Kanion
5 stycznia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych. Miejsca w USA warte zobaczenia

Stany Zjednoczone to ogromny kraj, który jest pełny turystycznych atrakcji. Coś dla siebie znajdą tam zarówno amatorzy wielkomiejskich klimatów, jak i miłośnicy przyrody. Przedstawiamy subiektywną listę miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas podróży do Stanów Zjednoczonych.

Punkt 1. – wielkie amerykańskie metropolie

Stany Zjednoczone wielu z was kojarzą się zapewne z takimi miastami, jak Nowy Jork, Waszyngton, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas czy Chicago. I słusznie, bo każde z nich ma turystom wiele do zaoferowania.

O wycieczce do Nowego Jorku czy do Kalifornii marzy wielu ludzi na całym świecie. Trudno się temu dziwić, bo miasto to znane jest chyba każdemu zaznajomionemu z amerykańską popkulturą, w tym przede wszystkim filmografią. Podobnie można powiedzieć o Los Angeles czy Las Vegas, które jest mekką wszystkich imprezowiczów. Wszystkie te miasta są monumentalne i zupełnie inne od starych miast, które znamy w Europie. Dlatego warto odwiedzić je i na własne oczy przekonać się, czy zachwyty nad nimi są zasłużone – radzi nasz rozmówca reprezentujący Biuro Podróży Łachmański Travel.

Poza wymienionymi tu miastami warte zobaczenia są też inne miasta, takie jak Nowy Orlean, Seattle, Boston i wiele, wiele innych.

Punkt 2. – niesamowita przyroda

Poza betonową dżunglą, Stany Zjednoczone to również hektary przepięknej przyrody, której nie spotkacie nigdzie indziej. Wymarzoną destynacją wielu turystów jest z pewnością Wielki Kanion, który zobaczyć powinien każdy odwiedzający ten kraj. Jego monumentalność zrobi wrażenie nawet na osobie preferującej zwiedzanie miast od poznawania przyrody. Innym kanionem, który dla wielu jest najpiękniejszym miejscem na ziemi jest Kanion Antylopy (Arizona) i naprawdę, trudno się z tą tezą nie zgodzić.

Podczas wycieczki po Stanach Zjednoczonych znajdziecie też wiele parków narodowych, które także przybliżą was do natury i wprawią w zachwyt. Obowiązkowym punktem na mapie waszej podróży powinien znaleźć się park Yellowstone (Wyoming), w którym znajduje się największy gejzer w USA (trzeci co do wielkości na całym świecie). Kolejnymi atrakcjami wartymi zobaczenia są wodospad Horsetail w parku Yosemite oraz Park Narodowy Sekwoi (Kalifornia). To tylko przykłady – w całych Stanach znajdziecie mnóstwo miejsc, których piękno oczaruje was i sprawi, że będziecie chcieli poznawać ten kraj jeszcze bardziej.

W USA warto zobaczyć także pustynię w Nevadzie oraz słynny wodospad Niagara, znajdujący się na granicy z Kanadą. Co więcej, jeśli zapędzicie się na Alaskę, możecie mieć szczęście i ujrzeć zorzę polarną.

Podróż po USA – czy można zobaczyć wszystko na jednej wycieczce?

Z racji tego, jak duże są Stany Zjednoczone i jak wiele atrakcji mają do zaoferowania, trudno zobaczyć je wszystkie podczas jednej podróży. Jeśli nie macie zbyt dużo wolnego czasu, powinniście ograniczyć się do konkretnych stanów lub regionów. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby wracać do USA. Szczególnie teraz, gdy Polacy nie potrzebują już wiz, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych.