12 października 2019

Kategoria:
Rozrywka

Wybór miejsca noclegowego – obrzeża czy centrum miasta?

Na to, czy turysta będzie zadowolony z wypoczynku, niemały wpływ ma wybrane miejsce noclegowe. Liczą się oczywiście standard obiektu, wyposażenie czy udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Jednak niemniej ważne jest położenie. Przed rezerwacją noclegu trzeba zadecydować, czy hotel lub pensjonat, ma znajdować się w centrum miejscowości wypoczynkowej czy na jej obrzeżach. Co się bardziej opłaca?

Nocleg na peryferiach miasta

Obrzeża miasta, które jest celem podróży turystów, stanowią zazwyczaj urokliwą okolicę. Jest tam cicho i spokojnie, a wypoczynku na pewno nie zakłócą gwar i hałas. Niekiedy zdarza się, że hotele na obrzeżach są położone bliżej szlaków turystycznych czy lokalnych atrakcji, choć nie jest to zasadą.

Mimo tego, decydując się na wynajęcie pokoju z dala od centrum, turysta musi pamiętać, że omija go wiele atrakcji. Wieczorem na peryferiach miasta życie zamiera. Nie ma tam restauracji, lokali, w których można byłoby spędzić czas. Pozostaje jedynie odpoczynek
w hotelu i korzystanie z dostępnych tam rozrywek. Nie zastąpi to jednak możliwości poznania lokalnego kolorytu oraz nocnego życia.

Pensjonaty na przedmieściach mogą być nieco tańsze niż te bliżej centrum. Jednak wystarczy doliczyć koszty ewentualnych dojazdów samochodem czy taksówkami, aby szybko przekonać się, że są one rozwiązaniem tylko z pozoru ekonomicznym.

Dlaczego warto rozważyć nocleg w centrum miasta?

Niesłusznie przyjęło się, że spokojny wypoczynek jest możliwy wyłącznie poza centrum miasta.

Nie każde centrum miejscowości jest głośne i gwarne. Ponadto można postawić na obiekt, który położony jest tak, że nie dobiegają do niego hałasy z zewnątrz. Pensjonat czy hotel w takiej lokalizacji może być też nastrojowym miejscem, w którym panuje kameralna atmosfera sprzyjająca odprężeniu” – opowiada specjalista z Apartamentów Przy Głównym Deptaku w Wiśle.

Miasto ma zawsze wiele do zaproponowania turystom. Dotyczy to przyjezdnych w każdym wieku i z różnymi oczekiwaniami co do wypoczynku. Obecnie trasy szklaków turystycznych zaczynają się właśnie w miastach lub przez nie przebiegają. W restauracjach położonych przy głównych ulicach można także skosztować lokalnej kuchni, co jest obowiązkowym punktem programu, jeżeli miejscowość turystyczna słynie z regionalnych specjałów.

Miejsce noclegowe w centrum Wisły znajduje się znacznie bliżej zabytków, muzeów oraz miejsc, w których odbywają się wydarzenia kulturalne. Jest to bardzo ważne, jeżeli turystami są dzieci. Natomiast place, deptaki, rynki, kramy z rękodziełem stanowią alternatywę dla wypoczynku na łonie natury, kiedy pogoda w czasie urlopu nie dopisze.