5 maja 2021

Kategoria:
Rozrywka

Wampir: Maskarada, Kult, Zew Cthulhu, Dungeons & Dragons, Ostrza w mroku.

Gotowi na ekscytującą podróż po świecie gier fabularnych RPG? Poznajcie nasze propozycje: „Wampir: Maskarada”, „Kult”, „Zew Cthulhu”, „Dungeons & Dragons” oraz „Ostrza w mroku”. To pasjonujące rozgrywki dla grup osób, które chcą oderwać się od rzeczywistości i na długie godziny stać się jedną z postaci o niecodziennym charakterze. Zapraszamy do świata fantazji i zagadek.

„Wampir: Maskarada” – czyli horror polityczny i osobista opowieść w jednym

Naszą pierwszą rekomendacją jest „Wampir: Maskarada”. To gra, w której jeden z uczestników wchodzi w rolę podstępnego wampira, głodnego nie tylko ludzkiej krwi, ale także… władzy i wpływów. Mroczna postać chce utrzymać swoją pozycję w kontekście własnego gasnącego człowieczeństwa.

Pozostali uczestnicy tej opowieści nie mogą czuć się bezpiecznie, bo nigdy nie wiedzą, dokąd zaprowadzą ich własne żądze, a polityczne knucie może wyzwolić nieznane do tej pory mechanizmy i uwolnić wewnętrzne monstra – tłumaczy pracownik firmy Stinger Press, wydającej gry fabularne.

Jeśli jesteście miłośnikami thrillerów, kryminałów i politycznych rozgrywek w najlepszym wydaniu, a do tego fascynujecie się światem potworów w niemalże ludzkiej postaci, to ta gra jest idealna dla was.

„Kult” – dla tych, którzy lubią się bać

Gra RPG „Kult” narodziła się w Skandynawii, a więc tam, gdzie pojęcie horroru, kryminału i dreszczowców weszło na zupełnie nowy poziom.

To rozrywka dla osób, które lubią się bać, i które strach chcą odczuwać bardzo osobiście. Zaawansowana kosmologia i rozbudowane postaci w systemie to zdecydowanie atuty tej propozycji. Doskonały wybór na wieczór Halloween.

„Zew Cthulhu” – morskie legendy dla poszukiwaczy przygód

Kto nie słyszał o mrocznym podwodnym potworze z uniwersum Lovecrafta? Cthulhu bezlitośnie wzywa i porywa w morskie głębiny.

Uczestnicy gry wcielają się tu w grupę Badaczy Tajemnic, którzy analizują kultową i ponadczasową legendę. Fabuła rozgrywa się w czasach przedwojennych, zatem jest to ogromny „wabik” dla graczy ceniących retro klimaty.

Gra „Zew Cthulhu” zdecydowanie przypadnie do gustu osobom lubującym się w rozszyfrowywaniu mrocznych zagadek i odkrywaniu niecodziennych reliktów zapomnianych cywilizacji.

„Ostrza w mroku” – wejście do przestępczego świata łotrów

Chcecie czasem wcielić się w negatywne, nikczemne postaci, których zamiary nie zawsze są „czyste”?  Poznajcie „Ostrza w mroku”, czyli grę idealną dla wielbicieli gangsterskich i mafijnych fabuł.

Niech oczarują was scenariusze pościgów, ucieczek i układów. A to wszystko w mrocznych zakamarkach i zawiłych ulicach fantastyczno-industrialnego miasta. W grze „Ostrza w mroku” waszym zadaniem będzie sprawdzić, czy początkująca szajka złoczyńców poradzi sobie w otoczeniu wpływowych rodzin szlacheckich, mściwych duchów i rywalizujących między sobą gangów.

Akcja tej gry toczy się w mieście Doskvol, które stylizowane jest na czasy rewolucji przemysłowej XIX wieku. Jest to więc dodatkowa gratka dla tych graczy, którzy w RPG-ach poszukują wyszukanej estetyki i niepowtarzalnej atmosfery historycznej.

Dungeons & Dragons” – klasyk dla entuzjastów fantasy

Mamy też coś dla wielbicieli typowego świata fantasy. Ciekawostką jest, że pierwsza edycja gry „Dungeons & Dragons” to pierwsza gra fabularna na świecie – kamień milowy w RPG. Magia, wymyślne rasy, lochy, smoki i potężne bóstwa – znajdziecie tu wszystko to, co oderwie was od codzienności.