Wynajem jachtu na wakacje
31 października 2021

Kategoria:
Rozrywka

Wakacje na jachcie – dlaczego to dobry pomysł?

Wśród osób planujących wakacyjny wypoczynek można wyróżnić dwie grupy – tę, która lubi wypoczywać aktywnie oraz tę, która preferuje spokojny odpoczynek, najlepiej z nutą luksusu. Część osób nie może zdecydować się, jaki rodzaj wakacji wybrać. Na szczęście istnieje sposób, by połączyć obie formy wypoczynku. Mowa o spędzeniu wakacji na jachcie. Dlaczego jest to dobry pomysł? Sprawdźmy!

Kontakt z naturą

Wypoczynek na jachcie przede wszystkim pozwala całkowicie oderwać się od codzienności – miejskiego zgiełku, ciągłego pędu, braku czasu. Przebywając w tak odmiennym otoczeniu, pośrodku jeziora, widząc otaczającą go zieleń, nie sposób pamiętać o pracy, piętrzących się obowiązkach czy troskach.

Nawet wakacje wśród lasów czy bezpośrednio nad jeziorem nie zapewniają aż tak bliskiego kontaktu z naturą. Spędzając czas na jachcie na środku jeziora, możemy podziwiać wschody i zachody słońca, obserwować dzikie ptactwo czy wsłuchiwać się w szum wody i pobliskich drzew. To wszystko z kolei pozwoli nam na maksymalne wyciszenie się i pełen relaks.

Wypoczynek na łonie natury to doskonała okazja do tego, aby oczyścić umysł z natłoku myśli, zyskać nową energię do pracy czy zacieśnić więzi z bliskim osobami. To wszystko umożliwi rejs jachtem po pięknym regionie Wielkich Jezior Mazurskich. Wynajem jachtów oferuje tam między innymi firma Flow Czarter.

Wypoczynek przy odrobinie luksusu

Wakacje na jachcie to nie tylko okazja do obcowania z naturą, ale także podarowania sobie i swoimi bliskim odrobiny luksusu. Wynajmowane jachty są bowiem najczęściej łodziami nowymi, bardzo dobrze wyposażonymi, wręcz przypominającymi pływające apartamenty. Będzie to więc połączenie dwóch form wypoczynku w jedną.

Na jachcie znajdziemy wszystko, co będzie nam niezbędne do tego, aby rejs był w pełni komfortowy. Posiłki przygotowywać możemy w specjalnie zaaranżowanej części kuchennej. Najczęściej wyposażona jest ona w kuchenkę gazową, zlewozmywak, szafki i niezbędny sprzęt kuchenny. Łodzie mają również wydzieloną część wypoczynkową z dużym stołem, w której możemy zjeść wspólny obiad.

Jachty wyposażone są także w część sypialnianą. Znajdują się w niej wygodne łóżka, najczęściej dwuosobowe. W części łodzi sypialnie połączone są z oddzielnymi łazienkami. W przeciwnym razie na pokładzie znajduje się jedna ogólnodostępna łazienka dla całej załogi. W bardziej luksusowych modelach jachtów można korzystać z dodatkowych udogodnień, np. takich jak taras kąpielowy czy taras do opalania.